Kam v Praze v zime scenerie
Česko,  Evropa

Kam v Praze v zimě? 15 tipů, jak si hlavní město opravdu užijete

Říkáte si, že za okny je sice zima a mráz, ale trávit zimní měsíce jen doma na gauči také není úplně ideální? Přemýšlíte, kam v Praze v zimě? Naštěstí Praha kromě krásných památek, které jsou perfektní spíše na procházku v letních měsících, nabízí spoustu možností, jak se ji užít také během zimy – bez kodrcání zubů a zmrzlých končetin 🙂 S těmito tipy si totiž Prahu užijete za jakéhokoli počasí.

Nechte se okouzlit Světem medúz

Unikátním pohledem na mořský svět se můžete nechat unést ve Světě medůz. Na ploše více než 700 m2 se tu můžete kochat pohledem na téměř 40 větších či menších akvárií, které vám představí úchvatný život medúz do nejmenších podrobností. Fascinující podívaná, kterou jinde nezažijete, zaručena!

Kde ho najdete? Na střeše nákupního centra Arkády Pankrác (přímo na metru Pankrác). 

Jak dlouho to trvá? Vstupenka je časově neomezená, my jsme tam strávili cca hodinu a půl.

Vyražte na lední bruslení pod širým nebem

Bruslení má v Česku dlouhou tradici, proč si ho tedy nezkusit přímo mezi krásnými historickými budovami a pod širým nebem? Máte k tomu hned několik možností!

Kde ho najdete? Přímo v centru si zabruslíte na kluzišti Čapadlo na pražské Náplavce (kousíček od Národního divadla – pondělí – pátek 14.00 – 22.00, o víkendu od 10.00 hod.), dál od centra taky pod Žižkovskou věží (denně 9.00 – 20.00 hod.) nebo třeba na Letné (Letenská pláň, denně 9.00 – 21.00 hod.)

Jak dlouho to trvá? Záleží jen na vás 🙂

TIP PRO VÁS: Kompletní seznam kluzišť pro lední bruslení na sezónu 2023/2024 najdete na webu Praguest.com.

Objevte kouzlo Národního muzea

Kam v Praze v zimě? Ideální čas na návštěvu muzea! Že nejste úplně muzejní typ? Přiznám se, jsem na tom dost podobně! 🙈 ALE! Národní muzeum má za mě jednoznačně výjimku :)) Tohle muzeum totiž můžu doporučit všema deseti a zaručuji vám, že nudit se nebudete ani chvilku! Je libo mamuta v životní velikosti? Sbírku drahých kamenů? Nebo snad detailní pohled na mořský svět? Pak sem rozhodně musíte zavítat! A bonus k tomu? S koupí vstupenky máte volný vstup i na vyhlídku do kopule, odkud budete mít Václavské náměstí jako na dlani!

Kde ho najdete? Národní muzeum asi nemusím detailně popisovat, jedná se o nejkrásnější a nejvelkolepější budovu na Václavském náměstí. 

Jak dlouho to trvá? Vstupenka je časově neomezená, my jsme tam strávili přibližně čtyři hodiny.

TIP PRO VÁS: Do Národního muzea zdarma? Ano, i to je možné! Podívejte se na termíny v roce 2023, kdy je muzeum otevřeno pro veřejnost zcela zdarma.

Vydejte se na zimní procházku po Praze

Hlavní město má svoje kouzlo i v zimě, proč si tedy neužít krásné pražské scenérie pod vrstvou sněhu? Podívejte se, kam stojí za to v Praze vyrazit, a to nejenom v zimě. Spoustu tipů, co tu vidět, najdete v tomto článku:

Projeďte se po Vltavě

Jedna z must-do činností v Praze je jednoznačně vyhlídková plavba po Vltavě, kterou jsem já sama absolvovala už alespoň desetkrát a stejně na ni několikrát do roka vyrážím znovu a znovu. Má totiž hned několik výhod: po celodenním chození po Praze si vaše nohy minimálně na hodinu odpočinou a přesto máte možnost vidět ty největší a nejznámější pražské památky – a k tomu všemu originálně přímo z Vltavy. A protože Vltava nezamrzá, můžete si plavby lodí užít celoročně. Ani zimy se bát nemusíte – lodě jsou zasklené a vytápěné.

Kde to najdete? Většina plavebních společností vyjíždí z přístaviště u Čechova mostu.

Jak dlouho to trvá? Nejkratší plavby trvají hodinu, mohou být i delší, záleží čistě na vás, jakou plavbu zvolíte.

TIP PRO VÁS: Nejlevnější nabídky plaveb najdete na Slevomatu. Pokud chcete potěšit svou drahou polovičku, nejromantičtější plavby jsou ty do Čertovky.

Užijte si gastronomický zážitek

Je vám venku zima a chcete se zahřát? Nebo prostě jen máte chuť vyrazit někam za kulinářskými zážitky? Pak mám pro vás hned několik tipů! Na pražské podniky jsem totiž napsala speciální článek, tak se mrkněte a vyberte si dle chuti.

Vydejte se na exkurzi na Letiště Praha

Milujete cestování, ale současná situace vám kazí plány? Vydejte se na exkurzi na Letiště Praha a znovu v sobě probuďte cestovatelského ducha! Vybrat si můžete hned z několika prohlídkových tras. A co se dozvíte? Třeba to, jaký je rozdíl mezi letištními kontrolami na terminálu 1 a 2, jak probíhá odbavení letadel nebo to, jak se navádějí letadla na dráze. Je toho ale mnohem, mnohem víc!

Kde ji najdete? Letiště Václava Havla Praha

Jak dlouho to trvá? Dle vybraného prohlídkového okruhu, průměrně cca 2 hodiny

TIP PRO VÁS: Konkrétní prohlídky vybírejte a rezervujte přímo na stránkách Letiště Praha.

Zahřejte se v sauně

Co může být v zimě lepšího než se ohřát v sauně? Pokud stále přemýšlíte, kam v Praze v zimě, tohle je jasná volba! V hlavním městě máte možnost navštívit hned několik velmi výjimečných a stylových saun, ve kterých je saunování opravdovým zážitkem. Saunové ceremoniály, které nabízí všechna níže uvedená saunová centra, jsou specialitou, kterou doporučuji vyzkoušet.

Za mě můžu doporučit tyto sauny:

Sauna Spot Dvorce

Přímo na břehu řeky Vltavy najdete krásné saunové centrum se 4 saunami s rozdílnou teplotou a vlhkostí, 2 ochlazovacími bazénky i 3 vnitřními a 2 venkovními relaxačními zónami. Sauna Spot je výjimečný tím, že má jedna sauna prosklenou stěnu s výhledem na Vltavu.

Kde ji najdete? Kousek od Žlutých lázní (zastávka Dvorce).

Jak dlouho to trvá? Jak dlouho chcete, základní vstup je na 90 minut.

Infinit

Saunové světy Infinit vynikají naprosto bezkonkurenčním prostředím – ten nejkrásnější sice najdete v Brně (Infinit Maximus), ale ani ty pražské se nemají za co stydět. Nejstylovější z nich najdete kousek za Prahou (Infinit Senohraby), přímo v Praze pak další tři pobočky.

Kde je najdete? V Holešovicích, Libni a Senohrabech, na zámku v Krči jedině v rámci zážitkového balíčku. 

Jak dlouho to trvá? Základní vstup je na 90 nebo 120 minut, můžete zůstat i déle.

Saunový svět Saunia

Se svými šesti pobočkami jen v Praze patří mezi největší síť  saun nejen v hlavním městě, ale v celé ČR. Každá z poboček nabízí až 6 různých typů saun, ochlazovací bazénky či vědra, několik vnitřních i venkovních relaxačních zón i stylové bary s možností občerstvení. 

Kde je najdete? Poboček je hned několik – na Černém Mostě, Chodově (ten je největší), Harfě, v Butovicích, Hostivaři a Tróji.

Jak dlouho to trvá? Jak dlouho chcete, bonusem je časově neomezený vstup.

TIP PRO VÁS: Patříte mezi milovníky saunování a wellness, ale raději byste se ohřáli doma? Zajímat by vás mohlo toto srovnání nejlepších infrasaun, které využijete i v domácích podmínkách.

Kam v Praze v zimě s dětmi?

Cestujete společně se svými malými parťáky? Pak mám pár tipů i pro vás!

  • vyražte s dětmi do Divadla Spejbla a Hurvínka a užijte si dopoledne plné smíchu a zábavy s těmito ikonickými dřevěnými loutkami
  • pobavte se v Království železnic, místě, kde se železniční koleje rozprostírají na ploše více než 500 m2. K tomu si tu můžete vyzkoušet jízdu v simulátoru vlaku, autobusu nebo třeba tramvaje a mnoho dalšího. 
  • vstupte do světa radosti, kouzel a zábavy v největším hračkářství v Česku – Hamleys – kde společně s dětmi vyzkoušíte množství atrakcí, her a aktivit včetně jízdy na tradičním benátském kolotoči.
  • navštivte Winter Wonderland – multimediální pohádkový prohlídkový okruh vytvořený z milionů světýlek!
  • vydejte se do muzea – pro malé milovníky dinosaurů je tu Interaktivní muzeum Trilopark, nezklame ani Muzeum pražských pověstí a strašidel, starší děti zase jistě ocení úžasné Technické muzeum
  • pobavte se v Čokoládovně a užijte si sladké odpoledne při výrobě vlastní čokolády!

Díky za přečtení!

Pokud se vám článek líbil, budu ráda, když ho budete sdílet i se svými přáteli! 

Pro další tipy z Česka i zahraničí mě také nezapomeňte sledovat na Instagramu nebo Facebooku, kde najdete cestovatelskou inspiraci každý den.

Další články, které by se vám mohly líbit:

Poslední aktualizace článku: 29/11/2023

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *