Co vidět v Barceloně, park Guell pri zapadu slunce
Evropa,  Španělsko

Co vidět a zažít v Barceloně: Kompletní průvodce na prodloužený víkend

Chystáte se do Barcelony a přemýšlíte, co v Barceloně vidět a zažít? Pak jste na správném místě! Přináším vám kompletního průvodce, ve kterém se dočtete nejen to, jaká místa stojí za to v Barceloně navštívit, ale také kam vyrazit na jídlo nebo co typicky španělského si z Barcelony přivést. Mám pro vás také tipy a triky, kde a jak koupit levné letenky do Barcelony a jak se nejlevněji (a nejjednodušeji) dostanete z letiště do centra. Užijte si Barcelonu bez starostí!

Co vidět a zažít v Barceloně: Obsah článku

ITINERÁŘ

aneb Co vidět a zažít v Barceloně za 3 dny

Co vidět a zažít v Barceloně: Den I.

První den bude patřit nejikoničtějším barcelonským památkám. Zároveň budeme putovat po stopách architekta Antoni Gaudího, který v Barceloně zanechal svou jedinečnou stopu.

 • Sagrada Familia
 • Casa Milá
 • Casa Batló
 • La Rambla
 • Mercat de la Boqueria
 • Palau Güell
 • Památník Kryštofa Kolumba a procházka po promenádě

1. Sagrada Familia

Výlet do Barcelony nemůže začít nikde jinde než u ikonické stavby Sagrada Familia. Ačkoli se jedná o nejznámější a také nejnavštěvovanější památku Španělska a jistě ji z fotek dobře znáte, věřte mi, že vidět tento architektonický skvost na vlastní oči je něco neuvěřitelného. Pokud byste měli v Barceloně navštívit jen jedinou památku, měla by to být tato. Nebudete litovat!

Autorem tohoto věhlasného díla je katalánský architekt Antoni Gaudí, který stavbě zasvětil celý svůj život. Gaudí čerpal inspiraci z přírody, což je vidět na organických tvarech, sloupech připomínajících stromy i jedinečném světelném designu. Katedrála je plná symboliky – od fasád představujících Ježíšův život až po detaily inspirované křesťanskou teologií.

Výstavba začala v roce 1882, trvá dodnes a ještě ani zdaleka není dokončena. Přestože se předpokládá, že by se tak mělo stát v roce 2026. Kromě náročnosti celé stavby je důvod prostý – finance. Výstavba chrámu je totiž financována pouze z darů, příspěvků veřejnosti a vstupného. 

Sagrada Familia v Barceloně, co vidět v Barceloně, Barcelona
Pohled na chrám Sagrada Familia vám zcela jistě vezme den

TIP PRO VÁS: Otevírací doba se mění podle sezóny. V té hlavní (od dubna do září) je chrám otevřený od pondělí do pátku vždy od 9 do 20 hodin, o sobotách od 9 do 18 hodin a v neděli od 10.30 do 20 hodin. Na otevírací dobu mimo hlavní sezónu se podívejte tady

Vstupenky rozhodně doporučuji kupovat předem (na místě je s největší pravděpodobností neseženete, neb bude vyprodáno) na oficiálním webu.

2. Casa Mila

Jakmile si prohlédnete chrám Sagrada Familia, pokračujte procházkou směrem do centra. Další zastávkou bude Casa Mila. Tato budova je specifická tím, že nemá žádné rovné linie – všechny stěny, stropy a balkony jsou zakřivené, což má připomínat přírodní tvary. Na střeše se zase nachází podivné obloukovité komíny, které vypadají jako surrealistické sochy. Každý komín je jedinečný a je zdobený pro Gaudího tak typickou mozaikou. V rámci prohlídky můžete navštívit i střešní terasu a podívat se na tuto zvláštnost na vlastní oči.

TIP PRO VÁS: Casa Mila stojí za to vidět ve dne i v noci, pokud vám tedy vyjde čas, přijďte se podívat, jak originálně je po setmění tato budova nasvícená. Vstupenky na večerní prohlídky budovy včetně audiovizuální show, obrazové a zvukové projekce a úžasného výhledu na město ze střešní terasy kupujte tady.

3. Casa Batló

Ani tato přenádherná budova by vám neměla ujít a to ani zevnitř. Mísí se tu totiž jedinečná souhra barev a světel. Budově je přezdíváno „Dům kostí“ a to kvůli balkónům ve tvaru lebek a oknům, které jsou rozděleny holenními kostmi. Střecha je zase tvarovaná jako hřbet draka s šupinami, odkazující na legendu o svatém Jiří, patronovi Katalánska.

Casa Batlo, Barcelona. Co videt v Barceloně. Dílo A. Gaudi

TIP PRO VÁS: I tuto jedinečnou stavbu můžete vidět po setmění. Pokud vás neláká návštěva budovy s davy turistů v zádech, kupte si vstupenky na noční prohlídku s omezeným počtem návštěvníků.

4. La Rambla

Po prohlídce Casa Milo a Casa Batló pokračujte dál po hlavní ulici, za pár minut dojdete až na náměstí Plaça de Catalunya, která spojuje starou část města se čtvrtí Eixample. Odtud se vydejte na zřejmě nejznámější ulici celé Barcelony – La Rambla. Na tomto slavném bulváru najdete stánky s občerstvením, restaurace, obchody, pouliční umělce či stánky se suvenýry. Během dopoledne tu moc lidí nečekejte, večer to tu ale opravdu žije.

5. Mercat de La Boqueria

V horní části La Rambla najdete také velmi známý trh s čerstvými rybami, masem, uzeninami, čerstvým ovocem, sladkostmi a dalšími pochoutkami. Určitě sem zavítejte a ochutnejte místní dobroty, stojí to za to! 

TIP PRO VÁS: Pozor! Trh je otevřený od pondělí do soboty od 8 do 20.30 hodin. V neděli je vždy zavřeno.

6. Palau Güell

Poslední zastávkou při dnešním objevování děl Antoni Gaudího bude Palác rodiny Güellů. Pokračujte po La Rambla a přibližně po 5 minutách chůze se dáte vpravo a dojdete až němu. Tento dům byl navržen jako rodinné sídlo Güellů, ale také jako místo pro různé společenské události (jako jsou koncerty nebo výstavy). Opět se jedná o fascinující dílo, které vás zcela jistě uchvátí. Nenechte si ho ujít!

TIP PRO VÁS: Palác rodiny Güellů má v hlavní sezóně (od dubna do října) otevřeno každý den od 10 do 20 hodin, mimo hlavní sezónu (od listopadu do března) od 10 do 17.30 hodin. Vstupenky zakoupíte na oficiálním webu. Každou první neděli v měsíci je vstup zdarma.

7. Kolumbův památník a procházka po promenádě

Den zakončete u monumentálního památníku Kryštofa Kolumba, který prstem ukazuje směrem na Ameriku. K památníku se dostanete jednoduše, pokud budete pokračovat stále dolů po La Rambla. Dojdete tak až k moři, kde si můžete užít úžasnou večerní atmosféru na místní promenádě. 

Barcelona, pohled na přístav Port Vell

Co vidět a zažít v Barceloně: Den II.

Druhý den budeme pokračovat v poznávání krás Barcelony. Od parku Güell k hoře Montjuic doporučuji využít MHD, jinak je vše kousek od sebe.

 • Park Güell
 • Lanovkou na Montjuic
 • Pevnost Montjuic
 • Poble Espanyol
 • Placa d’Espanyol
 • Arenas de Barcelona
 • Magická fontána
 • Katalánské národní umělecké muzeum

8. Park Güell

Druhým nejznámějším dílem Gaudího je po chrámu Sagrada Familia zcela jistě Park Güell. Tomuto městskému parku vtiskl Gaudí svůj nezapomenutelný osobitý styl, který je tu vidět doslova na každém kroku. Najdete tu mimo jiné známé mozaikové lavice na sezení a dva domy tak typické pro Gaudího tvorbu. 

Park se dělí na dvě zóny – první je na seznamu UNESCO a obsahuje díla A. Gaudího, druhá je zalesněná a je to spíše typický park.

Doporučuji sem přijít co nejdříve ráno, ať se vyhnete davům turistů, kteří se hromadí hlavně u lavic, odkud se dobře fotí dva hlavní domy parku. 

Co vidět v Barceloně, park Guell pri zapadu slunce

TIP PRO VÁS: Otevírací doba parku se mění podle sezóny. V té hlavní (od července do srpna) je park otevřený od vždy od 9 hodin, ostatní měsíce od 9.30 hodin. V parku potom můžete být jak dlouho chcete.

Vstupenky rozhodně doporučuji kupovat předem vždy na konkrétní čas a to na oficiálním webu.

9. Montjüic

Kopec Montjuic byste při návštěvě Barcelony také neměli opomenout. Nachází se tu totiž hned několik míst, která stojí za to v Barceloně vidět. Na Montjuic se dostanete třemi možnými způsoby (pěšky, autobusem nebo lanovkou), no právě lanovka je zcela jistě nejzajímavější a nejzábavnější způsob. 

⇒ Na Montjüic lanovkou

Od metra Paral-lel podzemní kolejovou lanovkou do stanice Parc de Montjuïc. Tato lanovka jezdí každých 10 minut a platí tu běžný tarif barcelonské MHD. Tady potom přestoupíte na klasickou visutou kabinovou lanovku, kde už platí vlastní ceník. Jízdenka se kupuje přímo u lanovky, příp. můžete koupit i online (se slevou).

Pokud vám nebude pršet tak jako nám, užijete si tu nádherné výhledy na město 🙂

⇒ Na Montjüic autobusem

Levnější, ale méně zábavná forma, je pak cesta autobusem. Ze zastávky Plaça d’Espanya jezdí na Montjuïc linka číslo 150. Platí tu běžný tarif barcelonské MHD.

⇒ Na Montjüic pěšky

Na Montjuic se můžete vydat i pěšky. Nebojte, neztratíte se. Z náměstí Plaça d’Espanya půjdete až na vrchol hlavní silnicí a budete tak vlastně kopírovat trasu autobusu. Z náměstí na kopec je to zhruba 3 km, ale upozorňuji – jdete celou dobu jen do kopce.

10. Castillo de Montjüic

Stará vojenská pevnost, dříve využívaná také jako vězení a mučírna, dnes funguje jako muzeum vojenské historie. Kromě jiného si tu užijete nádherný panoramatický výhled na Barcelonu, Středozemní moře a okolní krajinu.

Barcelona, pevnost Montjuic, pohled na pevnost a most k ní

TIP PRO VÁS: Otevřeno je každý den od 10 do 20 hodin (březen – říjen), od 10 do 18 hodin mimo hlavní sezónu (listopad – únor).  Vstupenky koupíte přímo na pokladně.

11. Poble Espanyol

Po cestě dolů z kopce Montjuic můžete navštívit hned několik zajímavých míst. Za sebe rozhodně doporučuju podívat se do skanzenu Poble Espanyol, který je podle mě jedním z nejúžasnějších míst v Barceloně!

Poble Espanyol, což znamená „Španělská vesnice“, je jedinečný komplex, který byl postaven pro Světovou výstavu v roce 1929. Cílem bylo ukázat různorodost architektury a kultury Španělska na jednom místě. Měl ale takový úspěch, že celou vesničku nechali postavenou a dnes je z ní muzeum pod širým nebem. 

Poble Espanyol obsahuje 117 budov, které jsou přesnými replikami nebo jsou inspirovány tradičními stavbami z různých regionů Španělska, včetně Andalusie, Kastilie, Katalánska, Galicie a dalších. Během návštěvy se tak doslova projdete celým Španělskem!

Poble Espanyol, Barcelona. Co videt v Barceloně. Dívka stojící na ulici, nad hlavou barevné deštníky
Poble Espanyol, Barcelona. Co videt v Barceloně. Dívka stojící na ulici.

TIP PRO VÁS: Otevřeno je každé pondělí od 10 hodin do 20 hodin, ostatní dny (úterý – neděle) od 10 hodin do půlnoci. Vstupenky kupujte tady a předběhněte frontu.

12. Plaça d'Espanya

Plaça d’Espanya je jedno z nejvýznamnějších náměstí ve městě. Nachází se na křižovatce několika hlavních dopravních tepen a je významným dopravním uzlem, Kromě toho tu můžete vidět dvě významné věže, známé jako Benátské věže (Torres Venecianes).

Benátské věže byly postaveny pro Mezinárodní výstavu v Barceloně v roce 1929. Jejich design je inspirován benátskou architekturou, zejména věžemi na náměstí svatého Marka v Benátkách. Každá z věží má výšku 47 metrů.

13. Arenas de Barcelona

Na náměstí Plaça d’Espanya by vám nemělo uniknout ani nákupní centrum Arenas de Barcelona. Není to totiž jen tak obyčejné nákupní centrum. Jedná se o přestavěnou bývalou býčí arénu. Ačkoli nabízí širokou škálu obchodů a restaurací, vám by neměla ujít hlavně panoramatická terasa s výhledem na město. 

Dostanete se sem buď přes nákupní centrum nebo venkovním výtahem, který je ale zpoplatněný. Na terase vás kromě výhledu čekají také restaurace s venkovním i vnitřním posezením.

14. Magická fontána

Fontána Font Màgica neboli Magická fontána se nachází taktéž poblíž náměstí Plaça d’Espanya, nemusíte tedy chodit nikam daleko. Jedná se o fontánu s večerními světelnými a hudebními projekcemi.

Fontána je s ohledem na dlouhodobé problémy se suchem od začátku roku 2023 doposud uzavřena a představení se nekonají.

15. Katalánské národní umělecké muzeum

Pokud bude fontána stále uzavřená, hned nad ní je nádherná budova Katalánského národního uměleckého muzea. Když k němu vyrazíte večer, užijete si krásnou vyhlídku na město.

Barcelona, co vidět v Barceloně, Katalánské národní muzeum umění, pohled na budovu muzea v noci

TIP PRO VÁS: Pokud byste chtěli do muzea vyrazit na prohlídku, otevřeno je během hlavní sezóny (květen – září) od úterý do soboty vždy od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 10 do 15 hodin. Otevírací dobu mimo hlavní sezónu a vstupenky online najdete na oficiálním webu. Do muzea můžete i zdarma a to každou sobotu od 15 hodin a každou první neděli v měsíci.

Co vidět a zažít v Barceloně: Den III.

Poslední den v Barceloně bude stejně jako předchozí dny plný zážitků a krásných míst k vidění. Je přeci třeba užít si ji dosyta! Na co se můžete těšit:

 • Arc de Triomf
 • Park de la Cituadella
 • Palau de la Música Catalana
 • Barri Gotic
 • La Catedral Barcelona
 • Pláž La Barceloneta
 • Flamenco show

16. Arc de Triomf

Arc de Triomf je slavný oblouk, který slouží jako symbol města a významný historický památník. Byl postaven jako hlavní vstupní brána pro Světovou výstavu v Barceloně v roce 1888. Promenáda před obloukem je často využívána pro procházky, běhání a cyklistiku. Často tu najdete také pouliční umělce a zažijete tak uvolněnou španělskou atmosféru. Palmy, které na promenádě najdete, jen umocňují kouzlo přítomného okamžiku.

Barcelona, Arc de Triomf, dívka v modrých šatech, Blond on the road

17. Park de la Cituadella

Jen kousek od Vítězného oblouku najdete jeden z největších a nejkrásnějších parků v Barceloně. Udělejte si procházku parkem a nevynechejte jeho hlavní atrakce:

Cascada Monumental je velkolepá vodní kaskáda navržená Josephem Fontserém, s pomocí mladého Antoni Gaudího. Kaskáda je zdobená sochami a fontánami a je jednou z hlavních atrakcí parku.

Mamut: Socha obřího mamuta je populární místo pro vtipné fotky (nejen) mezi rodinami s dětmi.

Parlament Katalánska: V parku se nachází také budova, kde sídlí katalánský parlament. Je to historická budova, která původně sloužila jako arzenál pevnosti, která stála na místě současného parku.

Zoologická zahrada Park je domovem barcelonské zoologické zahrady (ZOO de Barcelona), která hostí více než 2.000 druhů zvířat. Pokud cestujete s dětmi, je tohle ideální zastávka.

18. Palau de la Música Catalana

Palác katalánské hudby je jednou z nejkrásnějších budov v celé Barceloně, neměla by vám proto uniknout.

Tato budova, využívaná jako koncertní síň, je známá svou bohatou a barevnou výzdobou, která kombinuje různé materiály, jako jsou sklo, keramika, železo a cihly.

Unikátem je zejména hlavní koncertní sál, který je proslulý svým obrovským vitrážovým stropem, který připomíná slunce. Je to jeden z nejkrásnějších a nejunikátnějších koncertních sálů na světě. Patří mezi památky UNESCO.

TIP PRO VÁS: Otevřeno je každý den od 9 do 15.30 hodin. Prohlídky jsou buď s průvodcem (v angličtině, němčině, španělštině i francouzštině) nebo bez něj, záleží na vašich preferencích. Vstupenky kupujte přes oficiální web.

19. Barri Gotic

Co ještě vidět a zažít v Barceloně? Jednoznačně část města zvanou Barri Gòtic (Gotická čtvrť). Ta je jednou z nejstarších a nejmalebnějších čtvrtí v Barceloně a nachází se jen kousek do vaší předchozí zastávky. Svou historií, úzkými uličkami, středověkými budovami a okouzlující atmosférou vás tato část města zcela jistě okouzlí. Užijte si procházku překrásnou Gotickou čtvrtí!

20. La Catedral Barcelona

V Barri Gotic najdete hned několik kostelů a chrámů, Barcelonská katedrála je z nich ale nejvýznamnější. Tato velkolepá gotická katedrála, která je jednou z nejvýznamnějších staveb v Barceloně, zůstává tak trošku ve stínu chrámu La Sagrada Familia, nenechte se ale zmýlit, za návštěvu rozhodně stojí i tato. Nabízí totiž nádhernou architekturu a krásné výhledy z jejího vrcholu (vstup na střešní vyhlídku je v ceně vstupenky).

Barcelona, Co vidět v Barceloně, katedrála Barcelona, pohled zepředu

TIP PRO VÁS: Katedrála je otevřená v týdnu od 9.30 do 18.30 (poslední vstup v 17.45 hodin), v sobotu od 9.30 do 17.15 (poslední vstup v 16.30 hodin) a v neděli od 14.00 do 17.00 (poslední vstup v 16.30 hodin). Vstupenky kupujte na oficiálním webu.

21. La Barceloneta

Kde jinde ukončit návštěvu přímořského města než u moře? La Barceloneta je část města, která byla postavena v 18. století pro námořníky, rybáře a dělníky, kteří se museli přestěhovat z oblasti La Ribera po stavbě pevnosti Citadela. Čtvrť má silné spojení s mořem a dlouhou historii jako rybářská oblast.

La Barceloneta se ale v roce 1992 změnila k nepoznání. Pro olympijské hry byla celá přestavěna a nyní je z ní krásně upravená čtvrť s plážemi lemovanými palmami, plná restaurací, barů a také nočního života. Pokud se tedy chcete pobavit, vyražte právě sem! Samotná pláž a její okolí ožívají hlavně večer.

22. Flamenco show

Odjet z Barcelony a nevidět tanec Flamenco? To je nemožné. Další možností, jak si užít závěr vašeho španělského výletu, je s drinkem v ruce, tapas v žaludku a pohledem na tanečníky tohoto tradičního španělského tance.

Jedním z nejstarších a nejuznávanějších barcelonských tablaos (míst pro flamenco) je Los Tarantos, kde si můžete užít pohled na tento vášnivý tanec při čtyřiceti minutové show. Pokud by bylo vyprodáno, mám pro vás i další možnosti, kde si flamenco vychutnáte:

Hodinová flamencová show v tablao Flamenco Cordobes s nápojem v ceně

Hodinová flamencová show v tablaoo de Carmen v Poble Espanyol s nápojem i večeří v ceně

Barcelona, tanečnice flamenca, žena v červených šatech

Co ještě vidět a zažít v Barceloně

23. Bunkers del Carmel

Bunkers del Carmel, známé také jako MUHBA Turó de la Rovira, jsou bývalé vojenské bunkry a také jedno z nejlepších vyhlídkových míst v Barceloně. Nacházejí se na vrcholu kopce Turó de la Rovira ve čtvrti El Carmel. Je to ideální místo pro fotografování a užívání si západu nebo východu slunce nad městem.

24. Casa Vicens

Dům obchodníka Manuela Vicense a zároveň další z výtvorů Antoni Gaudího. Jeho specifický styl se ani zde nezapře a stojí za to vidět. Casa Vicens patří mezi další památky světového dědictví UNESCO. Uvnitř budovy se dnes nachází muzeum. 

25. Tibidabo

Tibidabo je hora nad Barcelonou. Nachází se zde světově proslulý zábavní park, kostel Sagrat Cor a telekomunikační věž Torre de Collserola. Tibidabo nabízí zábavu a aktivity pro celou rodinu a může být klidně výletem na celý den.

26. Nemocnice Sant Pau

Bývalá nemocnice sv. Pavla možná nebude první místo, které vás pro návštěvu Barcelony zaujme, ale nenechte se mýlit. Pokud vás zajímá architektura, jednou z architektonicky nejcennějších staveb v Barceloně je právě komplex pavilonů této bývalé nemocnice. Od roku 1997 je zapsán na seznamu UNESCO.

27. Výlet na Montserrat

Máte v Barceloně čas navíc? Vydejte se na celodenní výlet na Montserrat. Jedná se o slavné katalánské poutní místo, kde máte možnost navštívit neméně slavný stejnojmenný benediktinský klášter. Výlet na Monserat můžete koupit tady.

Barcelona, pohled na ruské kolo na kopci Tibidabo
Pohled na město z hory Tibidado

Kam na jídlo v Barceloně a co ochutnat

Kam na jídlo v Barceloně? Mám pro vás hned několik tipů na podniky, které nabízí (nejen) typické španělské pochoutky, co stojí za to vyzkoušet a zároveň vám nezruinují peněženku.

V okolí La Rambla:

 • Prado de Flores – vyhlášená restaurace zaměřená na mořské plody
 • Colom – oblíbená restaurace, u které se stojí fronty. Skvělý poměr kvalita vs. cena
 • El Louro – autentická restaurace s typickými španělskými pokrmy
Ve čtvrti Eixample:
 • Cerveceria Catalana – příjemný tapas bar s bufetem
 • Vinitus – pokud máte rádi elegantní prostředí, vyrazte do tohoto tapas baru
 • Brunch & Cake – pokud hledáte místo na skvělý brunch

Ve čtvrti El Born:

 • Puertecillo Born – restaurace zaměřená na mořské plody
Ve čtvrti La Barceloneta:
 • Can Maño – trošku retro, ale kuchyni mají skvělou

 • Salamanca – typicky španělská kuchyně, velmi oblíbený podnik

Co stojí za to v Barceloně ochutnat? Typicky španělským pokrmem je Paella – rýžový pokrm se zeleninou a masem a/nebo mořskými plody z jedné pánve. Nesmíte vynechat ani jednohubky tzv. Tapas, které se „uzobávají“ k pití nebo když máte jen malý hlad. Jako dezert ochutnejte churros, které se podávají s teplou čokoládou, do které se churros namáčí. Glykemický šok zaručen! 😀 

Kam na drink v Barceloně

 • Bar Paradiso – „tajný“ bar, do kterého se chodí přes lednici :)) Ano, slyšíte správně! Vyhlášený jako jeden z nejlepších koktejlových barů na světě
 • Dry Martini – taktéž jeden z nejlepších koktejlových barů na světě
 • Sol Soler – bar s opravdu velkou terasou (skvělý na posezení při západu slunce)
 • La Champagneria – pro milovníky tapas a dobrého vína

Praktické tipy na cestu do Barcelony

Kdy je nejlepší doba do Barcelony vyrazit?

Do Barcelony se dá vyrazit celoročně, protože teploty tu ani v zimě neklesají pod 10 stupňů. Nicméně nejlepší doba na objevování Barcelony je od dubna do listopadu, kdy jsou teploty příjemné jen na tričko. Výjimkou jsou letní měsíce (červen – srpen), kdy teplota stoupá k 30 stupňům a padají teplotní rekordy. Tyto měsíce jsou ideální na válení u moře. 

Jak se dostat do Barcelony?

Do Barcelony létá hned několik leteckých společností, přičemž nejlevnější letenky z Prahy seženete s Ryanair, Vueling nebo EasyJet. Často se dostanete i pod tisícovku za zpáteční letenky. Mimo akce se letenky pohybují kolem 2.000 – 3.000 Kč. Pokud máte blíž Vídeň, létá odtud Wizzair a v akcích se dostanete na cenu kolem 500,- za zpáteční letenky. Let z Prahy do Barcelony trvá přibližně dvě a půl hodiny.

Jak se dostat z letiště do centra?

Máte hned několik možností:

 • Shuttlebus Aerobus – jezdí pravidelně 24 hodin denně, je tedy ideální, pokud přiletíte pozdě v noci. Přes den jezdí každých 10 minut, v noci každých 20. Zastavuje na Placa Espanya a Placa Catalunya. Jednosměrná jízdenka stojí 7,50 € (březen 2024).
 • Metro – z letiště se do centra Barcelony dostanete na lince metra L9 (oranžová trasa). Cesta z letiště trvá přibližně 45 minut a pro cestu budete potřebovat speciální jízdenku z letiště, která stojí 5,50 € (březen 2024). Zakoupíte ji v automatu před vstupem do metra nebo online.
 • Autobus č. 46 –  je nejlevnější, na zastávku Placa Espanya vás zaveze bez přestupu přibližně za hodinu. Platí tu klasické jízdenky na MHD. Jezdí od 4.50 ráno do půlnoci.
 • Vlak Renfe R2 Nord – je levný (4,60 €/březen 2024) a relativně rychlý (v centru jste přibližně za 25 minut). Jezdí v 30 minutových intervalech a jeho zastávku najdete na terminálu 2.

Co si přivést z Barcelony?

No přeci něco typicky španělského! Ale co to je? Tak například:

 • Jamón je tradiční sušená šunka nakrájená na tenké plátky. Jedná se o oblíbený „tapas“
 • Fuet je kořeněná suchá klobása z vepřového masa pocházející právě z Katalánska
 • Cava – pokud byste raději něco tekutého, Katalánsko je proslulé svým tichým šumivým vínem zvaným Cava
 • Vermut – typický španělský aperitiv, který má svůj základ ve víně. Dochucován je kořením, bylinami a kapkou brandy
 • Upomínkové předměty FC Barcelona – pokud máte mezi svými blízkými fanouška fotbalu, je dres, šála nebo třeba čepice s logem tohoto slavného fotbalového klubu naprostá nutnost

Díky za přečtení!

Líbilo by se vám mít každý týden nové tipy na výlety po Česku i zahraničí? Sledujte mě na sociálních sítích Facebook nebo Instagram a budete u všech tipů jako první! ✈️

Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *