Marianske Lazne Co videt - Park, kvetiny, kolonada
Česko,  Evropa

Mariánské Lázně na víkend: Co vidět, kde se ubytovat i dobře najíst

Mariánské Lázně, malebné městečko v srdci Slavkovského lesa, mě během pár dnů, které jsem v Mariánských Lázních strávila, neskutečně okouzlilo a proto věřím, že stejně tak okouzlí i vás, jakmile se sem vydáte. Nicméně, pro každou nezapomenutelnou dovolenou jsou důležité 4 věci  – hezké ubytování, výborné jídlo, perfektní program a také dobrá společnost. S výběrem parťáků na cestu vám nepomůžu, se vším ostatním ale ano. Pojďte se podívat, co stojí za to v Mariánských Lázních vidět, kde se ubytovat a kam zajít na dobré jídlo.

Mariánské Lázně: Co vidět a jak si je opravdu užít

Vydejte se na představení Zpívající fontány

První místo, co v Mariánských Lázních musíte vidět, je místní zpívající fontána, která patří mezi dominanty města. Na představení doporučuji přijít s předstihem, ať najdete místo, odkud dobře uvidíte. Během každé projekce je totiž fontána obklopena davy lidí. Mariánské Lázně co vidět?

TIP PRO VÁS: Fontána „zpívá a tančí“ každý den od 7:00 do 19:00 hodin každou lichou hodinu, ve 21:00 a 22:00 včetně světelné projekce. Skladby se na každé vystoupení mění, kromě Verdiho nebo Beethovena se tak můžete těšit třeba na Petra Hapku či Karla Gotta.

Projděte se po hlavní kolonádě

Hned vedle Zpívající fontány začíná hlavní kolonáda, která je opravdu překrásná. Je postavena v novobarokním stylu a svou magickou atmosférou vás opravdu vrátí v čase. Teď už jen vzít do jedné ruky lázeňský oplatek a do druhé hrníček na ochutnávku lázeňských pramenů a můžete si užít lázeňské městečko se vším všudy 🙂

TIP PRO VÁS: Uvnitř kolonády najdete informační centrum, kavárny, toalety i obchůdky.

Ochutnejte lázeňské prameny

Co by to bylo za návštěvu Mariánských Lázní bez ochutnávky lázeňských pramenů? Nabídka je opravdu široká – v okolí Mariánských Lázní totiž vyvěrá více než 100 minerálních pramenů, v samotném městě pak kolem 40. Ochutnávku tak můžete mít opravdu pestrou. Mariánské Lázně co vidět

Já osobně doporučuji vyzkoušet alespoň ty nejbližší:

Křížový pramen najdete na konci hlavní kolonády. Křížovému pramenu se přezdívá také „slaná kyselka“.

Karolinin pramen můžete ochutnat kousek od Křížového pramene, na druhé straně hlavní kolonády, v blízkosti kostela Nanebevzetí panny Marie.

Ferdinandův pramen se nachází v krásném, udržovaném parku na Kolonádě u Ferdinandova pramene a procházka sem se rozhodně vyplatí. Pramen je také slaný, ale ještě více mineralizovaný než Křížový pramen.

TIP PRO VÁS: Seznam všech pramenů a kde je najdete se můžete dočíst na oficiálním webu Mariánských Lázní.

Užijte si unikátní římské lázně

Hledáte originální zážitek a zároveň si chcete příjemně odpočinout? Vyražte do lázní – a ne jen tak ledajakých. V Mariánkách totiž najdete naprosto úchvatné římské lázně, které v sobě snoubí kouzlo historie s moderním saunovým světem. Lázně najdete v krásném hotelu Nové Lázně v blízkosti hlavní kolonády. Kromě římských lázní tu můžete vyzkoušet hned několik saun, bazén nebo třeba vířivku. Pokud tu budete ve dvou, romantika je zaručena 🙂

TIP PRO VÁS: Do lázní se můžete vydat, i když nepatříte mezi hotelové hosty. Hotel totiž umožňuje vstup i nehotelovým hostům a to na 3 hodiny. Vstupné do lázní činí 800 Kč na osobu. Nutná je předchozí telefonická rezervace na Spa recepci hotelu Nové Lázně.

Navštivte Park Boheminium

Park Boheminium patří právem mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst Mariánských Lázní a celého Karlovarského kraje. A o co že se vlastně jedná? O park plný miniatur českých památek. Najdete jich tu více než 70! Nemusíte tak objíždět celé Česko, v tomto parku máte nejkrásnější české památky jako na dlani. A to nejlepší? Hádat, o kterou památku se jedná, je nejen neskutečně zábavné, ale i poučné! Ke každé zmenšenině se totiž dozvíte i spoustu zajímavých informací. A na jaké památky se můžete těšit? Třeba na Karlštejn, Červenou Lhotu nebo překrásný zámek Lednice.

TIP PRO VÁS: Otevřeno mají každý den od 10:00 do 18:00, během letních prázdnin do 19:00. Vstupné pro dospělého činí 160 Kč, děti, studenti, senioři a ZTP platí 120 Kč, děti do 3 let zdarma.

Další tipy, jak si Mariánky ještě víc užít

Plánujete navštívit Mariánské Lázně na více dnů a přemýšlíte, co ještě vidět? Tady je pár dalších tipů!

  • užijte si pohodovou atmosféru v Sadech Václava Skalníka. Tento krásně udržovaný park najdete v samém centru města v blízkosti hlavní kolonády
  • vydejte se na procházku k rozhledně Hamelika a kochejte se výhledem na Mariánské Lázně
  • projděte se Královskou cestou (z Goethova náměstí přes Mecséryho vyhlídku a Pastýřské odpočívadlo zpět k hotelu Esplanade) a objevte další krásné výhledy na město
  • pokud patříte mezi milovníky přírody, vyrazte naučnou stezkou na Kladskou, do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Vydat se sem můžete jak pěšky, tak autem, autobusem nebo třeba na kole. Kladská je od Mariánských lázní vzdálena 9 km.

Mariánské Lázně: Kam na jídlo

Kam na jídlo v Mariánských Lázních? My vyzkoušeli tyto podniky, které můžeme doporučit i vám:

  • Česká hospůdka – jak už z názvu vyplývá, jedná se o hospůdku s typickou českou kuchyní. Atmosféra je tu velmi příjemná a jídlo výborné. 
  • Post Avenue 99 – restaurace se zahrádkou a moderní víceméně americkou kuchyní. Těšit se můžete na burgery, quesadilly či steaky.
  • New York – café bar, kam se vyplatí vyrazit na večeři. Kromě výborné moderní kuchyně (od burgerů, přes těstoviny, až po saláty) tu míchají i skvělé koktejly. 
  • Kavárna Dolce Italia – pokud vás honí mlsná, tohle místo vám ji určitě zažene. Italská zmrzlina, čerstvé dezerty, poháry, palačinky a k tomu jak jinak než italská káva. Odtud se vám nebude chtít odcházet.
  • Dino Bistrocafe – Poslední tip je tak trochu srdeční záležitost 🙂 Jedná se o malé bistro, kam jsme chodili na snídaně, protože bylo kousek od našeho ubytování. Doslova tu sedí pořekadlo „za málo peněz hodně muziky“. Dino Bistrocafe nepatří mezi vyhlášené podniky Mariánských Lázní, jedná se o opravdu malé bistro, kterého byste si možná na první pohled ani nevšimli, ale bylo nám tu moc fajn.

Mariánské Lázně: Kde se ubytovat

Hledáte moderní ubytování, které vás finančně nezruinuje a přitom je hezké, čisté a v blízkosti centra? Za mě jednoznačně můžu doporučit hotel Revelton Studios, ve kterém jsme bydleli i my a byli jsme opravdu nadmíru spokojeni. 

Revelton Studios má krásné designové apartmány s vlastní plně vybavenou kuchyňkou (včetně pračky!) a dalšími moderními vychytávkami. Kromě toho tu funguje tzv. self check-in, tedy žádné papírování na recepci, žádné zdržování. S kódem, který vám před pobytem přijde do emailu/mobilu, se snadno ubytujete i bez těchto náležitostí.

TIP PRO VÁS: Revelton Studios má své stylové apartmány kromě Mariánských Lázní také v Praze, Karlových Varech a Františkových Lázních. 

Díky za přečtení! 🧡

Líbil se vám tento článek? Tak ho určitě přepošlete i svým přátelům. Inspirace přece není nikdy dost. A pro další tipy na výlety po Česku mrkněte do rubriky Česká republika nebo na mé sociální sítě Instagram nebo Facebook. U všech tipů tak budete jako první! 

Visited 20 times, 2 visit(s) today
Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *