Dýňový svět dívka s dýněmi
Česko,  Evropa

Kam na výlet? Dýňový svět na Vysočině vás okouzlí!

Barvení přírody do žlutých a červených tónů, procházky mezi spadaným listím, Halloween a dýně. To je pro mě typický podzim. Ačkoli Halloween v Čechách neslavíme, dýňové dekorace si během podzimu tvoří čím dál více domácností. A kde najdete ty nejhezčí dýně různých barev, velikostí a tvarů? No přece v Dýňovém světě! Ten na Vysočině vás určitě okouzlí.

Kde Dýňový svět najdete?

Do Dýňového světa je třeba vyrazit na hranici Vysočiny a Středočeského kraje, konkrétně do malé vesničky Nová Ves u Leštiny. 

Pokud jedete autem, do navigace stačí zadat Statek u Pipků a bez problémů se dostanete až k němu. Hned za statkem je k dispozici velké polní parkoviště, cesta k němu je dobře značená. Další parkoviště najdete na začátku obce kousek od statku, opět je dobře značené. Parkoviště je bezplatné.

Čas strávený na farmě: Přibližně 3 hodiny, s dětmi rozhodně i déle 🙂 

 

Vstupné a otevírací doba - podzim 2023

Před vchodem do Dýňového světa stojí malý stánek, který funguje jako pokladna. Vstup do Dýňového světa je zpoplatněn částkou 120 Kč pro dospělého a 100 Kč pro dítě, studenty či ZTP (děti do 2 let vstupné neplatí). Dýňový svět můžete navštívit i se svým psím miláčkem, zaplatíte za něj symbolických 10 Kč.  

Otevírací doba je od středy do pátku od 14:00 do 18:00 hod. O víkendu, svátcích a v době podzimních prázdnin (26.-27.10.) potom od 10:00 do 18:00 hod. V pondělí a úterý mají vždy zavřeno. Dýňový svět je otevřen do konce října.

Dýňový svět - Dýňová pyramida

Co v Dýňovém světě najdete?

Dýňový svět na Statku u Pipků vás okouzlí nejen příjemným prostředím, ale hlavně tím, kolik různých činností tu můžete podnikat. Ať už si vyberete z obrovského množství halloweenských dýní tu svou, kterou si vydlabete a nazdobíte v „Dlabárně“, půjdete se projít mezi dýňovými spirálami nebo si uděláte hezké fotky u dýňových pyramid, rozhodně se tu nudit nebudete!

Nesmíte vynechat ani návštěvu stodoly, kde najdete desítky druhů různých dýní, které vás svým tvarem či barvou jistě překvapí. Už jste někdy viděli dýně, které vypadají jako kobry nebo trumpety? A víte, že dýně mohou mít také různé barvy? Bílé, žluté, zelené, ty všechny tu najdete (a můžete koupit :-))

Pro děti je na farmě k dispozici také „Slámohrad“ a „Slámobazén“, na kterém se jistě pořádně vyřádí. Kreativně vyžít se mohou na hřišti, kde z dýní různých velikostí postaví téměř cokoli 🙂 Nesmím zapomenout ani na zvířátka – těch tu mají také několik. Ovečky, králíci, prasátka nebo telátka – prostě typická venkovská zvířata – na farmě nesmí chybět. 

A pokud vám po všech těchto aktivitách vyhládne, nezapomeňte navštívit i malou hospůdku, která je součástí statku. A co jiného si tu dát než dýňové pivo? No a k němu třeba (výbornou!) dýňovou polévku 🙂 Jste přeci v dýňovém světě! 🙂 

Dýňový svět v obrazech

Dýňový svět - dýně
V Dýňovém světě je možné zakoupit dýně nejrůznějších barev, velikostí i tvarů
Dýňový svět spirály
Procházet se můžete mezi dýňovými spirálami
Dýně a dívka
Dýňové pyramidy jsou jedním z největších lákadel Dýňového světa
Dýňový svět - Muž držící dýni před hlavou
Na dýně je možné sahat, hrát si s nimi, fotit se.. prostě cokoli vás napadne.. Jen je neničte 🙃
Muž a žena držící dýni
Dýně si můžete odvést i domů 😊

Dýňový svět na Statku u Pipků jsme si neskutečně užili a rozhodně můžeme návštěvu této dýňové farmy doporučit i vám. Ať už je vám pět nebo padesát, určitě budete odjíždět nadšení stejně jako my! ☺️ No a jestli budete mít chuť a čas po návštěvě Dýňového světa ještě někam vyrazit, navštivte třeba Kutnou Horu, která se nachází necelou půl hodinku jízdy od Dýňového světa.  

Díky za přečtení!

A pokud se vám článek líbil, tak ho určitě sdílejte dál svým přátelům. Dýňový svět je stejně jako loni otevřen jen na omezenou dobu, byla by škoda jej zmeškat! 🙃

Líbilo by se vám být u všech tipů jako první? Pak mě nezapomeňte sledovat na Facebooku nebo Instagramu!

TIP PRO VÁS: Další inspiraci na výlety po ČR najdete na mém blogu Blond on the road v rubrice Česká republika.Tak se mrkněte! 🙂

A pokud to máte blíž do Berouna než na Vysočinu, můžete za dýněmi vyrazit na Dýňovou farmu Bykoš. I ta má své podzimní kouzlo!

Poslední aktualizace článku: 11/10/2023

Sdílejte článek s přáteli

3 Comments

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *