Co videt v Abu Dhabi_pohled na mešitu Šejka Zayeda po setmění
Asie,  Spojené arabské emiráty

Co vidět a zažít v Abu Dhabi: 10 míst, která rozhodně nesmíte minout

Hlavní město Spojených arabských emirátů má rozhodně své kouzlo. Pokud vás láká vyrazit do Abu Dhabi, můžu vás ujistit, že tu najdete všechno, co uspokojí různé věkové kategorie a preference – od historických a kulturních atrakcí přes nedotčené mangrovy a ostrovy až po úžasné současné památky a jedinečné možnosti trávení volného času a nakupování. Čtěte dál a naplánujte si nezapomenutelnou dovolenou nebo výlet v tomto překrásném městě. Mám pro vás 10 skvělých tipů, co v Abu Dhabi rozhodně stojí za to vidět a zažít.

Co vidět a zažít v Abu Dhabi: Obsah článku

1. Nechte se okouzlit mešitou Sheikh Zayed

Pokud cestujete do Abu Dhabi poprvé, je návštěva této mešity naprostou nutností. Mešita šejka Zayeda, s oblibou nazývaná Velká mešita, je mistrovské dílo islámské architektury, které obratně spojuje prvky různých náboženských škol. Je tak rozlehlá a podmanivá, že je samozřejmé, že vás její návštěva zaručeně uchvátí.

Elegantní, zcela bílá stavba je ikonou Abu Dhabi a zároveň svatyní míru, kde se můžete ponořit do jejího klidu, ztratit se v jejich chodbách a modlitebních místnostech a žasnout nad její promyšlenou výzdobou s 24karátovým zlatem, lustry posetými krystalem Swarovski a největším ručně vázaným kobercem svého druhu. Pokud je jedno jediné místo, co vidět v Abu Dhabi, je to právě mešita šejka Zayeda. Dokáže pojmout až 40.000 věřících. 

2. Vyražte za nekončící zábavou na ostrov Yas

Věděli jste, že Abu Dhabi má ostrov stvořený výhradně pro zábavu a pobavení? Vydejte se na ostrov Yas a zažijte den jako žádný jiný! Pro milovníky akce a napětí je tu první svého druhu Ferrari World Abu Dhabi, jehož celé jízdy, hry a atrakce jsou inspirovány ikonickou automobilovou značkou Ferrari. Vodní svět Yas je další atrakcí, kterou je tento ostrov známý zejména mezi nadšenci do vodních tobogánů a skluzavek.

Další fascinující atrakce na vás čekají v CLYMB Abu Dhabi s jednou z nejvyšších krytých lezeckých stěn a největší krytou komorou pro parašutismus na světě. Pokud máte chuť řídit superauto, je tu Yas Marina Circuit. Máte s sebou malé děti? Nechte je užít si svět dospělých v bezpečném prostředí KidZania Abu Dhabi. Navštívit můžete i tematický zábavní park Warner Bros. World Abu Dhabi, kde kromě úžasných atrakcí můžete potkat i všechny oblíbené postavy z dílny Warner Bros.

3. Prohlédněte si Louvre Abu Dhabi

Pro milovníky umění a kultury v celé její velikosti a kráse je Louvre v Abu Dhabi místo, které není možné vynechat. Vzniklo z partnerství mezi vládou Spojených arabských emirátů a tou francouzskou. Je jediným muzeem Louvre mimo Paříž. Rozhodně ale nečekejte klasické muzeum, jste přeci v Emirátech!

Při procházce po tematických galeriích nahlédnete do různých kultur a civilizací představujících různé epochy a prohlédnete si také klasická umělecká díla, která zabírají rozlohu 25.000 metrů čtverečních. Kromě slavných exponátů muzeum září svou dechberoucí architekturou (podporovanou fenoménem deště a světla) a strategickou polohou na ostrově Saadiyat. Vstupenky na konkrétní den a čas můžete koupit tady.

4. Navštivte ostrov Sir Bani Yas

Pokud jste si Abu Dhabi nebo SAE nepředstavovali jako divokou destinaci, den na ostrově Sir Bani Yas tuto vaši představu jistě změní. Může se totiž pochlubit Arabským přírodním parkem s více než 17.000 zvířaty; jsou převážně původní a všechna se zde volně pohybují. To z něj dělá jednu z největších rezervací divoké zvěře v arabském světě. V rámci safari se s nimi můžete setkat i zblízka.

5. Vydejte se zpátky do minulosti

Abu Dhabi je víc než jen hlavní město Spojených arabských emirátů. Ztělesňuje také jejich historii a i v dnešní době zůstává majákem jednoty a vědění. To pocítíte na vlastní kůži, když vstoupíte do pevnosti Qasr Al Hosn, jedné z historicky nejvýznamnějších staveb v Abu Dhabi. Kdysi to bylo sídlo vládnoucí rodiny a také Národní poradní rady. Svůj současný statut muzea získalo po rozsáhlé rekonstrukci. Kromě ohromující sbírky umění a artefaktů zde můžete vidět slavný Dům řemeslníků a zažít také tradiční přípravu arabské kávy zvanou Bait Al Gahwa.

6. Zažijte safari v poušti Abu Dhabi

Žádná  návštěva Abu Dhabi není kompletní, aniž byste si dopřáli jejich tradiční pouštní safari. Většinou se jedná o terénní exkurzi s průvodcem, která vás zavede do izolovaných, ale působivých arabských pouští, kde jakoby se zastavil čas.

Dobrodruzi se na toto safari vydávají kvůli strhující „dune bash session“, což je adrenalinová jízda v autě při stoupání a sjíždění písečných dun. Zatímco milovníky kultury lákají aktivity nabízející pohled do fascinující beduínské kultury, jako je jízda na velbloudech, tetování hennou, sokolnictví nebo třeba kouření vodní dýmky. Můžete se také těšit na pohoštění s večeří a živou tradiční show.

7. Nechte se uchvátit velkolepým prezidenským palácem

Co ještě vidět v Abu Dhabi? Mešita šejka Zayeda není jedinou velkolepou stavbou v hlavním městě. Směle jí konkuruje prezidenský palác Qasr Al Watan. Tento majestátní palác slouží zejména k politickým účelům, je ale otevřený také pro veřejnost a vy tak můžete prozkoumat jeho honosné sály a dozvědět se více o politickém, kulturním a historickém dědictví Spojených arabských emirátů.

Qasr Al Watan je proslulý svou úchvatnou architekturou, která kombinuje tradiční arabské designové prvky s těmi moderními. Palác je vybaven složitými kopulemi, arkádami a geometrickými vzory, všechny pečlivě zpracované z mramoru, zlaceného listí a polodrahokamů.

8. Užijte si den v unikátním mořském světě

Nejnovější atrakce Abu Dhabi na ostrově Yas, SeaWorld Abu Dhabi, není jen tak obyčejné akvárium. Je to první mořský svět v celých Spojených arabských emirátech! Budete putovat osmi tematickými říšemi rozkládajícími se na 180.000 metrech čtverečních. Najdete tu též největší akvárium svého druhu, které ve své nádrži o objemu 58 milionů litrů ukrývá více než 68.000 mořských tvorů.

Můžete se vydat na fantastické jízdy na horských drahách, setkat se na vlastní oči s tučňáky nebo delfíny nebo si vyzkoušet potápění přímo v akváriu! Tady jsou zážitky zaručeny. Vstupenky na konkrétní den můžete koupit tady.

9. Objevte okouzlující přírodu

Jubail Mangrove Park je přírodní rezervace a rekreační destinace v oblasti Jubail Island. Tento park je známý svými rozsáhlými mangrovovými lesy, které poskytují útočiště pro různé druhy ptáků, ryb a dalších mořských živočichů. Najdete tu pěší stezky a vyhlídkové plošiny, čas tu můžete strávit také aktivitami jako je jízda na kajaku, paddleboarding a další. Pro milovníky přírody bude procházka tímto jedinečným ekosystémem rájem na zemi!

10. Za novými zážitky na výlet mimo město

Al Ain

Už jste v Abu Dhabi viděli vše? Vydejte se na výlet mimo město a načerpejte nové zážitky! Vyrazit můžete třeba do Al Ainu. Ten je právem přezdíván zahradním městem Spojených arabských emirátů se svou bujnou scenérií a zelenými parky všude kolem. Patří také mezi památky UNESCO.

Užít si tu můžete Datlové háje, místní trhy Súk Al Zafarana s nabídkou koření, ovoce, rukodělných výrobků a mnoho dalšího, prohlídku paláce Qasr Al Muwaiji či pevnosti Al Jahili. Pokud cestujete s dětmi, vyrazit můžete do místní zoologické zahrady, která nabízí také safari.

Dubaj

Z Abu Dhabi se pohodlně dostanete také do Dubaje. A pokud máte možnost a vyjde vám čas, rozhodně se vydejte i sem. Dubaj patří mezi další „poklady“ Spojených arabských emirátů co se zážitků týče. O tom, co vidět a zažít v Dubaji, se dočtete v samostatných článcích (odkazy na ně najdete na konci článku).

Díky za přečtení!

A pokud se vám článek líbil, budu ráda, když se potkáme na mém Facebooku nebo Instagramu! U nových článků tak budete jako první!

Článek vznikl ve spolupráci s cestovatelkou a blogerkou Nehou Singh z blogu Dubai Wikia.

Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *