Dovolena v Dubaji levne panorama Dubaje
Asie,  Spojené arabské emiráty

Dovolená v Dubaji levně: 25 míst, která si užijete zcela zdarma

Chystáte se do Dubaje a plánujete, co vše tam vidět a zažít? Pak jste už asi zjistili, že dovolená v Dubaji nemusí být levná záležitost – vstupné na všechny možné atrakce se totiž může dosti prodražit. Ne však s mými tipy! V tomto článku mám pro vás hned 25 tipů, jak si užít dovolenou v Dubaji levně. Všechna místa, na která vás zavedu, jsou totiž zcela zdarma! Neutratíte tak ani korunu a přesto zažijete to nejlepší z Dubaje. Tak vzhůru do čtení 🙂

Dovolená v Dubaji levně: Užijte si vyhlášenou show tančící fontány

1. Dubai Fountain

Začneme hned první skvělou zprávou – jednu z nejvyhlášenějších atrakcí Dubaje – Dubajskou fontánu – si užijete zcela zdarma. U nákupního centra Dubai Mall probíhá show této tančící fontány každý den od 18 do 23 hodin každých 30 minut. Na představení doporučuji přijít s předstihem, ať si zaberete dobré místo k vidění. Nejhezčí show zažijete když se setmí – je totiž hezky nasvícená.

2. Palm Fountain

V Dubaji však najdete ještě jednu tančící fontánu a to přímo na hladině moře. Palm Fountain je největší fontána na světě a nachází se na ostrově Palm Jumeirah, ostrově, který vypadá jako palma. 

Show začíná vždy v 18 hodin a opakuje se každou celou hodinu až do 23 hodin, resp. do půlnoci (o víkendu).

Objevte kouzlo podmořského světa

3. Dubai Aquarium

V obrovském nákupním centru Dubai Mall ještě zůstaneme. Najdete tu totiž obrovské akvárium a podmořský svět, který se rozkládá na dvou patrech. Vstup do podmořského světa je sice placený, užít si akvárium však můžete i zdarma! Velká část akvária (jedna celá stěna) je totiž viditelná i z veřejného prostoru před vstupem.

Dubai Mall je otevřený každý den od 10.00 do půlnoci, od čtvrtka do soboty dokonce do jedné hodiny ranní.

Prozkoumejte historickou část Dubaje

4. Bur Dubai

Stará část Dubaje – Bur Dubai – je ideálním místem pro všechny, kdo si chtějí užít typický arabský svět. Toulejte se místními uličkami a užívejte si typickou atmosféru – jak jinak než bezplatně. Stará Dubaj se od té nové nemůže už více lišit. Jako by člověk navštívil během jednoho dne dvě různá města – jedno supermoderní, druhé s překrásnými historickými stavbami. 

5. Velká mešita Grand Bur Dubai

Pokud budete v oblasti Bur Dubai, nezapomeňte navštívit i přenádhernou mešitu Grand Mosque Bur Dubai. 

Vstup do mešity je zdarma, jen je potřeba si prohlídku dopředu zarezervovat přes webové stránky mešity. Prohlídky probíhají od pondělí do čtvrtka vždy ráno.

Dovolená v Dubaji levně: Vyražte na prohlídku muzeí

6. Muzeum mincí

Zajímá vás, kdy a kde se na Blízkém východě a ve Spojených arabských emirátech začaly razit mince? Jaký je význam potisku na obou stranách místních mincí, tzn. filů? Jste sběrateli starých mincí? Pak nezapomeňte navštívit  toto malé muzeum kousek od muzea kávy.

Otevřeno mají od pondělí do pátku od 8.00 do 15.00 hodin.

7. Muzeum kávy

Milovníci kávy zase nemůžou minout muzeum kávy. Kromě toho, že se tu dozvíte spoustu informací z historie přípravy kávy, včetně ukázky historického nádobí pro přípravu kávy, tu spoustu druhů káv také ucítíte a pokud budete chtít, i ochutnáte. Dvoupatrové muzeum naplněné vůní kávy byste si neměli nechat ujít!

Muzeum najdete v oblasti Al Fahidi, otevřeno mají od soboty do čtvrtka od 9.00 do 17.00 hod.

Nechte se unést tradičními arabskými trhy

8. Gold Souk

Tradiční trhy se zlatem jsou místem, které byste v Dubaji neměli vynechat. Přestože si třeba nic nekoupíte, už jen pohled na všechny ty nablýskané „serepetičky“ jsou něco zcela ojedinělého.

Trhy jsou otevřeny každý den od 9.30 do 21.30, výjimkou je pátek, kdy trhy otevírají až v 16.00 hod.

9. Spice Souk

Co by kamenem dohodil, je od trhů se zlatem vzdálen i trh s kořením. Tady si na své přijdou všichni, kdo milují vůně koření celého světa. Ve velkých koších tu najdete všechny druhy koření, na které si jen vzpomenete!

Otevřeno je od pondělí do soboty od 7.00 do 19.00 hodin.

10. Parfume Souk

A do třetice ze stejné části Dubaje – Deiry – nemůžu zapomenout ani na voňavé trhy s parfémy. Kromě tisíců různých vůní, které se tu prodávají, si tu můžete nechat umíchat i tu svou – originální přesně podle typu vaší osobnosti. 

Trhy jsou otevřeny každý den od 10.00 do 22.00, výjimkou je pátek, kdy trhy otevírají až v 14.30 hod.

11. Madinat Souk

Na druhé straně Dubaje, v oblasti Jumeriah, najdete i moderní tržnici Madinat s více než 75 obchůdky. Ačkoli jsou trhy v moderní části Dubaje, nemusíte se bát, že by zde chyběla ta pravá atmosféra. Trhy Madinat Jumeirah patří mezi jedny z nejkouzelnějších v celé Dubaji. 

Otevřeno je každý den od 10.00 do 23.00 hodin.

Užívejte si sluníčko na jedné z místních pláží

12. Pláž La Mer

Nová ultra moderní pláž La Mer se nachází v oblasti Jumeirah, jen kousek od známé mešity Jumeirah. Kromě krásné pláže tu najdete obchůdky i restaurace.

13. Jumeirah Beach

Jumeirah Beach je zase populární proto, že se nachází v blízkosti známého hotelu a jedné z ikon Dubaje – Burj Al Arab. Připravte se ale na to, že v blízkosti hotelu se stále staví, na fotkách tak s největší pravděpodobností budete mít kromě hotelu i nějaké ty jeřáby.

14. Kite Beach

Za vodními sporty a aktivním odpočinkem vyražte na pláž Kite Beach v oblasti Jumeirah. Užijete si tu kitesurfing, plážový fotbal, tenis i volejbal, a nechybí zde ani skatepark a herní zóna pro děti. 

15. Sunset Beach

Milujete nebo chcete vyzkoušet surfování či paddleboard? Vydejte se na pláž Sunset Beach. Prkno i paddleboard vám tu rádi půjčí. Kromě toho tu jistě oceníte jeden z nejhezčích výhledů na ikonický hotel Burj al Arab.

16. The Beach (JBR)

Jestli chcete být v centru dění, zavítejte na zřejmě nejznámější a nejnavštěvovanější pláž Dubaje – The Beach v oblasti Jumeirah Beach Residences (JBR). Kromě krásné pláže tu najdete různé obchůdky, restaurace i aquapark.

17. Black Palace Beach

Pokud naopak hledáte pláž, která nebude plná turistů, vyražte na Black Palace Beach neboli Secret Beach. Po pravé straně uvidíte hotel Burj Al Arab, po levé straně palmový ostrov Palm Jumeirah. Na pláži nenajdete žádné atrakce ani slunečníky, jedná se čistě o písečnou pláž (pouze s plavčíky) a krásně modrou vodou.

Dovolená v Dubaji levně: Vydejte se pozorovat plameňáky

18. Přírodní rezervace Ras Al Khor

Rezervace Ras Al Khor je chráněna oblast, kterou obývají mimo spousty dalších druhů zvířat plameňáci růžoví, kteří tu žiji v obrovských hejnech. Po obvodu rezervace se nacházejí tři pozorovací úkryty (Mangrove Hide, Flamingo Hide a Lagoon Hide). 

Otevřeno je každý den od 7.30 hod. 

Udělejte si skvělé insta fotky

19. Burj Khalifa

Vstup na vyhlídku Burj Khalify není nic levného, takže pokud budete chtít ušetřit, věřím, že velkou vzpomínkou bude i jen vidět nejvyšší budovu světa na vlastní oči. Užijte si tuhle ikonu Dubaje a vyfoťte si ji na památku!

20. Wings of Mexico

Další insta-spot najdete kousek od Burj Khalify. Ikonická křídla s pozadním nejvyššího mrakodrapu světa se budou na vašem Instagramu určitě vyjímat! Dovolená v Dubaji levně

21. Dubai Creek Harbour

Přístav Dubai Creek je místo, odkud se vám nebude chtít odcházet. Pro svou polohu je totiž ideální na krásné fotky s panoramaty dubajských mrakodrapů. Místo doporučuji navštívit během západu slunce, vaše fotky budou dokonalé. Vyfotit se tu můžete mimo jiné i se třemi obrovskými sochami plameňáků.  

Nechte se ohromit dubajskými vodopády

22. Dubai Mall Waterfalls

V největším dubajském nákupním centru najdete kromě akvária ještě další unikátní místo – ohromný, 24 metrů vysoký vodopád, který zabírá neuvěřitelná čtyři patra nákupního centra! Litry valící se vody jsou unikátní podívanou i pro jeho uměleckou stránku – na vodopádu jsou zavěšeny sklolaminátové sochy lidských postav znázorňující historii lovců perel ve Spojených arabských emirátech.

23. Sheik Zayed Bridge Waterfall - Dubai Waterfall

Druhým, méně známým vodopádem, je vodopád v uměle vybudovaném kanálu Dubai Creek. Přesto, že je méně známý, není o nic méně fascinující! Doporučuji k němu zajít po setmění, kdy se k proudům vody přidává i úžasná světelná show. 

Objevte krásy mešity Jumeirah

24. Jumeirah Mosque

Jedna z nejkrásnějších staveb v Dubaji – mešita Jumeirah – je otevřená jak místním, tak turistům. Je opravdu ohromující – dovnitř se vejde až 1.200 věřících a (nejen) vnitřní prostory jsou opravdu nádherné.

Vítán je tu každý, pro veřejnost je mešíta otevřena každý den kromě pátků. Prohlídky začínají v 10.00 a ve 14.00. Vyžaduje se vhodné oblečení. 

Dovolená v Dubaji levně: Oslavte narozeniny v aquaparku Aquaventure Waterpark

25. Aquaventure Waterpark

A to nejlepší na konec! Víte, že do obrovského zábavního vodního parku Aquaventure se můžete dostat úplně zdarma? Je to tak! A to jednou za rok – v den vašich narozenin. Jediné, co je potřeba, je zaregistrovat se na oficiálním webu. Aby to nebylo líto vašemu doprovodu – dva vaši kamarádi mají v tento den nárok na 20% slevu. 

Díky za přečtení!

Aby vám neutekly žádné další tipy a články z cest, nezapomeňte mě sledovat také na Facebooku nebo Instagramu

Poslední aktualizace článku: 7/2/2024

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *