Co videt v Dubaji - panorama Dubaje
Asie,  Spojené arabské emiráty

Co vidět v Dubaji: Kompletní itinerář na 1 až 7 dní

Nejlidnatější město Spojených arabských emirátů a zároveň každoroční cíl milionů turistů z celého světa – to je Dubaj. Pokud se i vy do tohoto moderního super města chystáte, určitě přemýšlíte, co v Dubaji stojí za to vidět. Nebojte, v dnešním článku mám pro vás spoustu tipů! A protože je Dubaj obrovská, je každý den naplánován tak, abyste nemuseli přejíždět z jedné strany Dubaje na druhou a ztrácet tak drahocenný čas. Ba naopak. Všechna místa jsem pro vás naplánovala tak, abyste si dovolenou v Dubaji hlavně užili – bez spěchu a stresu. Inspirujte se tímto 7 denním itinerářem a užijte si Dubaj přesně podle vašich představ.

ITINERÁŘ

aneb Co vidět v Dubaji

Co vidět v Dubaji: Den 1

Jestliže trávíte v Dubaji více než jeden den, máte možnost ji opravdu pořádně prozkoumat. Začněte její historickou částí, budete nadšeni! Ačkoli je Dubaj známá především mrakodrapy a supermoderním městem, stará Dubaj vám zaručeně učaruje.

Co vidět a zažít:

 • Deira a tradiční trhy (Spice Souk, Gold Souk, Parfume Souk)
 • Bur Dubai – historické centrum
 • Pozdní oběd v typické arabské restauraci Arabian Tea House
 • Dubai Frame – vyhlídka na starou i novou Dubaj

Deira - místo, kde vás okouzlí atmosféra Blízkého východu

Pokud milujete historii a chcete se nechat okouzlit typickým Blízkým východem, oblast Deira byste neměli vynechat – tohle je typický arabský svět! A co tu navštívit? Rozhodně tradiční trhy se zlatem Dubai Gold Souk a s kořením Dubai Spice Souk. Je libo nový parfém? Ani to není problém, navštivte Dubai Parfume Souk. Ideální tip na dárek! Každopádně – nezapomeňte na trzích smlouvat a vůbec se za to nestyďte! Na trzích se to rozhodně očekává 🙂

Jak se sem dostat: metrem na zastávku Al Ras, odtud je to na trhy přibližně 5 minut chůze

TIP PRO VÁS: Na trhy a do historických částí města doporučuji vhodné oblečení a to zejména pro ženy. Ideální je vyhnout se velkým výstřihům a ramena zahalit třeba šátkem či tričkem s krátkým rukávem. 

Bur Dubai - vyražte na toulky historickou Dubají

Hned za řekou na vás čeká další prozkoumávání úchvatné dubajské historie. I tato oblast je totiž známá svou historickou částí. A co tu stojí za to vidět? Jednoznačně přenádhernou Velkou mešitu Grand Bur Dubai Mosque.

Naproti mešitě je Dubajské muzeum. Muzeum sídlí v pevnosti Al Fahidi Fort, nejstarší budově ve městě. Byla postavena v roce 1787 jako základna vládce, obranný bod, zbrojírna a vězení. Muzeum je aktuálně uzavřené, procházka kolem pevnosti ale rozhodně stojí za to. Nachází se totiž v historické čtvrti Al Fahidi, ve které můžete obdivovat původní a zachovalou infrastrukturu. 

Jak se sem dostat: úplně jednoduše – abrou, neboli místními „vodními taxíky“. Kousek od trhů se zlatem najdete „zastávku“, odkud lodičky vyjíždějí na druhou stranu řeky (do Google maps si zadejte „Deira Old Souk Abra Station“). Za převoz se platí 1 AED za osobu (tedy přibližně 6 Kč). Za pár minut budete na druhé straně a odtud se vydáte pěšky.

TIP PRO VÁS: Pokud se chcete podívat dovnitř Velké mešity, je třeba si zarezervovat prohlídku s průvodcem. Ta je zcela zdarma. Stačí se jen zaregistrovat na konkrétní den a čas na webu mešity. Prohlídky probíhají od pondělí do čtvrtka vždy ráno.

Pozdní oběd v restauraci Arabian Tea House

Pokud přemýšlíte, kam se zastavit na pozdní oběd či brzkou večeři nebo jen na krátkou zastávku s odpočinkem, mám pro vás tip přímo od lokálních obyvatel! Jedná se o nádherné místo ve staré Dubaji – v části Al Fahidi – kousek od muzea a pevnosti zmíněné výše – arabskou restauraci Arabian Tea House. Věřím, že toto místo plné zeleně, ale zároveň typického arabského stylu, si zamilujete a to nejen pro překrásné prostředí, ale i pro skvělou arabskou kuchyni.

Jak se sem dostat: pěšky od pevnosti Al Fahidi cca 8 minut po ulici Al Fahidi

Dubai Frame - vyhlídka na starou i novou Dubaj

Den zakončete vyhlídkou na Dubai Frame. Dubai Frame je rozhledna ve tvaru rámu obrazu – jedná se o největší rám světa. Dvě 150 metrů vysoké věže doplňuje 105 metrů dlouhá prosklená základna, díky níž budete mít úchvatný výhled jak na starou, tak na novou část Dubaje. Dubai Frame má evokovat most mezi minulostí, současností a budoucností. Můžete se tak těšit na malou historickou galerii, vyhlídku na Dubaj i promítání krátkého dokumentu o vizích budoucí podoby Dubaje.

Jak se sem dostat: metrem na zastávku Al Jafiliya, odtud pěšky podél (nebo skrz) Zabeel park (cca 20 minut chůze)

Vstupné činí 50 AED pro dospělého (tedy asi 300 Kč), děti ve věku 3-12 let mají vstupné za 20 AED. Vstupenky můžete koupit přímo na pokladně u vstupu, my osobně jsme tam žádné fronty nezaznamenali.

Co vidět v Dubaji: Den 2

Druhý den bude naprostý opak toho prvního – z historické části se totiž přesuneme do té moderní, přímo do centra pod mrakodrapy a největší ikony Dubaje. A co je na tom nejlepší? Všechna místa jsou jen kousek od sebe, nebudete se tedy muset nikam přesouvat.

Co vidět a zažít:

 • Burj Khalifa
 • Wings of Mexico
 • Sky Views Dubai
 • Dubajské akvárium & Podmořská ZOO
 • Dubajská fontána

Burj Khalifa - prohlédněte si ikonu Dubaje zblízka

Zřejmě nejikoničtější místo Dubaje a celých Spojených arabských emirátů – to je nejvyšší budova světa Burj Khalifa. Ta se nachází v blízkosti nákupního centra Dubai Mall, je vysoká 828 metrů a již od svého otevření v roce 2010 přitahuje turisty z celého světa. Pokud byste chtěli zavítat na vyhlídku Burj Khalify, můžete si vybrat ze dvou variant – dvoupodlažní vyhlídky At the Top ve 124. a 125. patře a vyhlídkové plošiny ve 148. patře. Malá poznámka: vstupné do vyššího patra je dražší a dle recenzí za návštěvu tak úplně nestojí.

Jak se tam dostat: metrem na zastávku Burj Khalifa, odtud pěšky podle ukazatelů skrze nákupní centrum Dubai Mall (cca 30 minut chůze)

Vstupenky kupujte ideálně přes oficiální web, kde si můžete vybrat z několika variant a balíčků – na konkrétní den a čas. Rozhodně si je kupte dopředu, ať se vyhnete několikahodinové frontě u pokladny. 

Sky Views - novinka mezi dubajskými zážitky

Burj Khalifa vás neláká kvůli náporu turistů? Vyzkoušejte jednu z dubajských novinek dříve, než se i ta stane zahlcenou turisty z celého světa. Hned vedle Burj Khalify totiž najdete hotel Address Sky Views, který nově nabízí tři super adrenalinové zážitky – observatoř, skleněnou skluzavku a procházku po římse Edge Walk.

Jak se sem dostat: ze zastávky metra Burj Khalifa půjdete průchodem směrem na nákupní centrum Dubai Mall, po cestě narazíte na vstup do Sky Views (cca 10 minut chůze z metra)

Vstupné: Observatoř + skleněná skluzavka stojí 60 AED pro děti (4-12 let), dospělí si připlatí 25 AED. Edge Walk je o dost dražší – 714 AED (pouze pro dospělé). Vstupenky kupujte předem na oficiálních stránkách, kde si zvolíte datum i konkrétní čas vaší návštěvy.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Sky Views Observatory (@skyviewsobservatory)

Wings of Mexico - ikonická křídla pro fanoušky Instagramu

Chcete novou fotku na Instagram? Pak mám pro vás tip na skvělé místo! Socha zlatých křídel s pozadím Burj Khalify je totiž na sociální sítě jako dělaná. A kde ji najdete? Stačí jen obejít park a fontánu u Burj Khalify na druhou stranu a jste tam. Procházka vám zabere přibližně 20 minut chůze.

Dubajské akvárium & Podmořská ZOO

Máte rádi podmořský svět a obrovská akvária? Pak si tento nevšední zážitek nesmíte nechat ujít! Přímo v nákupním centru Dubai Mall totiž najdete dvoupatrové akvárium naplněné více než 10 miliony litry vody. Největším zážitkem je rozhodně procházka proskleným tunelem, kde můžete pozorovat podmořský svět v celé jeho kráse. Pokud hledáte něco nevšedního, v tomto obrovském akváriu se můžete také potápět.

Jak se sem dostat: Akvárium se nachází přímo v nákupním centru Dubai Mall, stačí jít podle ukazatelů, nemůžete ho minout

Vstupenky kupujte na oficiálních stránkách ideálně předem na konkrétní den, vyhnete se frontám a zároveň ušetříte. Vybírat můžete z různých balíčků vstupenek, ty nejlevnější začínají na 169 AED.

Dubajská tančící fontána - ideální program na zakončení dne

Den v centru Dubaje ukončíme velkolepě u show Dubajské fontány. Show probíhá každý den od 18 do 23 hodin každých 30 minut a je opravdu přeplněná turisty kolem celé fontány. Doporučuji tak přijít na show s předstihem, ať si zaberete dobré místo k vidění. Nejhezčí show zažijete když se setmí – je totiž hezky nasvícená.

Představení trvá přibližně 10 minut a je to typická ukázka „tančící fontány“ tak jak ji můžete znát klidně i z Česka, je ale samozřejmě velkolepější, tak jak je v Dubaji zvykem – jedná se totiž o nejvyšší tančící fontánu na světě. S vyhlídkou na Burj Khalifu má svoje kouzlo, to se musí nechat 🙂 Pokud byste se nechtěli mačkat mezi ostatními, můžete si zaplatit plavbu po fontáně na loďce, jinak je představení samozřejmě zdarma.

Jak se sem dostat: stačí jít z nákupního střediska Dubai Mall podle ukazatelů, fontánu nemůžete minout

TIP PRO VÁS: Láká vás nasednout do loďky a vidět tak tančící fontánu „z první řady“? Není nic jednoduššího než si takový zážitek dopřát! Lodičky můžete rezervovat tady.

Co vidět v Dubaji: Den 3

Třetí den bude ve znamení odpočinku! Po dvou dnech prozkoumávání Dubaje máte přeci nárok trochu ulevit unaveným nohám. A kde? No přece na pláži! I v Dubaji totiž můžete najít krásné pláže, kde si moře a sluníčko užijete dosyta. Plavky s sebou!

Co vidět a zažít:

 • pláže v oblasti Jumeirah (La Mer,  Jumeirah Beach, Kite Beach, Sunset Beach, The Beach)
 • Dubai Marina (promenáda, Zip Line a projížďka lodí)
 • Ain Dubai (dubajské oko)

Užijte si odpočinek na jedné z dubajských pláží

Pokud přemýšlíte, na kterou pláž se vydat, mám pro vás malého rádce:

Nová ultra moderní pláž La Mer se nachází v oblasti Jumeirah, jen kousek od známé mešity Jumeirah. Kromě krásné pláže tu najdete obchůdky i restaurace.

Jumeirah Beach je zase populární proto, že se nachází v blízkosti známého hotelu a jedné z ikon Dubaje – Burj Al Arab. Připravte se ale na to, že v blízkosti hotelu se stále staví, na fotkách tak s největší pravděpodobností budete mít kromě hotelu i nějaké ty jeřáby.

Za vodními sporty a aktivním odpočinkem vyražte na pláž Kite Beach v oblasti Jumeirah. Užijete si tu kitesurfing, plážový fotbal, tenis i volejbal, a nechybí zde ani skatepark a herní zóna pro děti. 

Milujete nebo chcete vyzkoušet surfování či paddleboard? Vydejte se na pláž Sunset Beach. Prkno i paddleboard vám tu rádi půjčí. Kromě toho tu jistě oceníte jeden z nejhezčích výhledů na ikonický hotel Burj al Arab.

Jestli chcete být v centru dění, zavítejte na zřejmě nejznámější a nejnavštěvovanější pláž Dubaje – The Beach v oblasti Jumeirah Beach Residences (JBR). Kromě krásné pláže tu najdete různé obchůdky, restaurace i aquapark.

Dubai Marina - (pod)večerní procházka dubajským přístavem

Jakmile vás sluníčko a pláž omrzí, je čas vyrazit na malou procházku. Jen kousek od pláží se totiž nachází oblast Dubai Marina, která nabízí krásnou, téměř 2 kilometry dlouhou promenádu jako dělanou pro (pod)večerní procházky – na jedné straně pláž, na druhé obchůdky a restaurace.

Kromě procházky tu ale můžete zažít i nějaké to dobrodružství. V Dubai Marina najdete známou Zip Line, největší městská lanová dráha na světě! Pokud se nebojíte, nechte se unášet větrem zaháknutí jen na laně přes celou Marinu. 

Jestliže vás adrenalinové zážitky zase tolik nelákají, vyzkoušejte třeba plavbu na některé z místních jachet.

TIP PRO VÁS: Láká vás prožít večer na jachtě? Zarezervujte si večerní plavbu a užijte si pohled na dubajský přístav z paluby. Romantika zaručena!

Ain Dubai - i v Dubaji mají své "oko"

Ostrov Bluewaters je uměle vytvořený ostrov na dohled od Dubai Marina. Nachází se na něm (jak jinak než) největší vyhlídkové kolo na světě – Ain Dubai, tedy dubajské oko. Na něm si můžete užít 360 stupňovou vyhlídku na Dubaj v délce 38 minut. 

Jak se sem dostat: na ostrov nevede metro (nejbližší zastávkou metra je DMCC), nejlepší variantou je tedy dojít sem od metra pěšky nebo jet taxíkem

Vstupenky začínají na ceně 130 AED a je ideální kupovat je na oficiálním webu, kde si zarezervujete konkrétní datum a čas vaší návštěvy.

Co vidět v Dubaji: Den 4

Čtvrtý den bude opět ve znamení zážitků! Budeme pokračovat na místě, kde jsme den předtím skončili – tedy v oblasti Jumeriah a jejím okolí. Konkrétně zavítáme na největší uměle vytvořený ostrov na světě – Palm Jumeirah. Ten zřejmě budete znát – patří totiž mezi jednu z ikon Dubaje – hlavně proto, že při pohledu shora vypadá jako palma. Není tedy možné sem nezavítat 🙂 

Co vidět a zažít:

 • Palm Jumeirah (Hotel Atlantis – aquapark, akvárium)
 • Palm Jumeirah (The View at The Palm – vyhlídka)
 • Palm Show (světelná fontána)

Za vodní zábavou jedině do Aquaventure Waterpark

Pokud milujete vodní zábavu, aquaparky, tobogány a vodu obecně, nesmíte vynechat fantastický aquapark Aquaventure Waterpark, kde se můžete projet na tobogánech (včetně toho, který vás doslova „prostřelí“ akváriem se žraloky :)), užít si hned několik bazénů i soukromou pláž. 

Aquapark se nachází v areálu světoznámého, velmi luxusního hotelu Atlantis. A i když vám rozpočet zřejmě nedovolí se tu ubytovat, navštívit ho přesto můžete! Aquapark je otevřený i pro veřejnost, nejen pro hosty hotelu.

Vstupné začíná na 299 AED a můžete ho kombinovat ještě s další atrakcí – akváriem Lost Chambers. Pokud jste tedy předchozí dny nenavštívili Dubajské akvárium, máte možnost vidět podmořský svět plný žraloků, medúz a dalších živočichů i tady. V kombinaci s aquaparkem se jedná o program na celý den.

TIP PRO VÁS: Víte, že do tohoto obrovského aquaparku se můžete dostat zcela zdarma? Ano, čtete správně! V den vašich narozenin máte vstup naprosto zadarmo, jen je třeba se dopředu zaregistrovat na jejich webových stránkách.

Užijte si vyhlídku na palmový ostrov

Návštěva aquaparku není nic pro vás? Pak mám ještě jeden tip! Na ostrově Palm Jumeriah si můžete užít i překrásnou vyhlídku a to na vyhlídkové plošině The View at The Palm. 

Vyhlídková plošina The View at The Palm se nachází v 52. podlaží mrakodrapu The Palm Tower. Na stejném podlaží najdete také kavárnu, kreativní výstavu věnovanou budování ostrova, interaktivní tunely ve stylu akvária a obchod s dárkovými předměty.

Vstupenky začínají na 100 AED za dospělého (při západu slunce od 16.00 do 18.30 jsou o něco dražší), za děti ve věku od 4 do 12 let zaplatíte 69 AED (odpoledne jsou vstupenky opět dražší). Rezervujte si je na konkrétní den a čas na oficiálních stránkách.

TIP PRO VÁS: Jak se po ostrově pohybovat? Vyzkoušejte místní jednokolejku! První zastávka je hned na začátku ostrova a jmenuje se Palm Gateway. Další zastávky jsou pak Al Ittihad Park, Nakheed Mall a Atlantis Aquaventure Waterpark, které vedou skrz celý ostrov.

Zažijte největší fontánu světa

Jestliže se vám podaří strávit na palmovém ostrově celý den, večer nezapomeňte na představení tančící fontány – Palm Fountain – největší fontány na světě. Případně se sem můžete vrátit z dalších aktivit až navečer – show začíná vždy v 18 hodin a opakuje se každou celou hodinu až do 23 hodin, resp. do půlnoci (o víkendu).

Představení tančící fontány je zdarma a může pro vás být alternativou také v případě, že jste nestihli show dubajské fontány u Dubai Mall. 

Jak se sem dostat: Fontána je umístěna na mořské hladině na konci ostrova. Vyzkoušejte jednokolejku!

TIP PRO VÁS: I zde doporučuji jít na představení až po setmění – více než 3.000 barevných světýlek, které jsou součástí show, si tak užijete mnohem víc.

Co vidět v Dubaji: Den 5

Ani pátý den se v Dubaji nudit nebudete, v této metropoli je to takřka nemožné. Stále jsme totiž nenavštívili všechna místa, co stojí za to v Dubaji vidět. Pojďme to napravit!

Co vidět a zažít:

 • Ras Al Khor (rezervace růžových plameňáků)
 • Miracle Garden (květinová zahrada)
 • Global Village (multikulturní středisko)

Ras Al Khor - přírodní rezervace (nejen) plameňáků v centru Dubaje

Chcete si užít přírodu a zároveň zůstat ve městě? Pak je pro vás rezervace Ras Al Khor to pravé! A o co že se tu vlastně jedná?

Rezervace Ras Al Khor je monitorována a chráněna oblast, kterou obývají volavky popelavé, bílé či pobřežní, kormoráni a spoustu dalších druhů zvířat. Největším lákadlem jsou však zcela jistě plameňáci růžoví, kteří tu žiji v obrovských hejnech. Po obvodu rezervace se nacházejí tři pozorovací úkryty (Mangrove Hide, Flamingo Hide a Lagoon Hide). Ty jsou otevřeny veřejnosti a to každý den od 7.30 hod. 

Jak se sem dostat: do rezervace nevede metro, nejjednodušší je dojet sem taxíkem (nejbližší stanice metra Burj Khalifa)

Vstup do rezervace je zdarma.

Miracle Garden - nejbarevnější místo Dubaje

Moje snad nejoblíbenější místo v Dubaji – to jsou květinové zahrady Miracle Garden. Toto místo řadím rozhodně do TOP 3 míst, která v Dubaji vidět – nejenom proto, že je neuvěřitelně fotogenické, ale hlavně proto, že se tu budete cítit jako v jiném světě. 

Na ploše 13 fotbalových hřišť vás tu okouzlí více než 250 milionů květin! A nejen to – těšit se můžete mimo jiné na květinový Airbus A380 od Emirates nebo květinové sochy postaviček Walta Disneyho v nadživotní velikosti. Návštěva vám zabere minimálně 3-4 hodiny.

Jak se sem dostanete: metrem na zastávku Mall of Emirates, zde přestoupíte na autobus č. 105 nebo F30. Zastávka autobusu je dobře značená. 

Vstupné činí 55 AED a koupíte jej na oficiálním webu.

Global Village - místo, kde se mísí všechna kultura světa

Jak jednoduše popsat místo, které propojuje kulturu (téměř) všech zemí světa? Global Village, to je celý svět na jednom místě. Najdete tu obchody, restaurace, kavárny, pouťové atrakce, ale i Sochu Svobody, londýnský Big Ben, nebo Eiffelovku. Kromě nákupů a atrakcí vás mohou pobavit koncerty či divadelní představení umělců jak jinak než z celého světa. Otevřeno je od 16.00 do půlnoci, od čtvrtka do soboty do 1 hodiny ráno.

Jak se sem dostat: metrem na zastávku Mall of Emirates, odtud autobusem č. 106

Vstupné: 15 AED, děti do 3 let mají vstup zdarma. Za některé atrakce se platí vstup ještě zvlášť. Všechny informace, včetně možnosti koupit vstupenky online, najdete na oficiálním webu.

Co vidět v Dubaji: Den 6

Předposlední den si pojďme zpestřit zážitky, které si neužijete přímo v metropoli, ale kousek za ní. Mám pro vás hned několik tipů na výlety, které si užijete za městem a na které jen tak nezapomenete!

Co vidět a zažít:

 • výlet do pouště
 • horské městečko Hatta

Užijte si nezapomenutelný výlet do pouště

Výlet do pouště je zážitek, který vás jistojistě ohromí! Co během takového výletu zažijete? Už jen jízda v písečných dunách je něco, na co budete dlouho vzpomínat! Pevně se držte a užívejte si cestu v dunách nahoru a zase dolů. Potom si nasaďte sandboard (prkno pro jízdu na písku) a předveďte, zda vám to v písku půjde lépe než na sněhu 🙂 Nezapomeňte se na písku i zvěčnit – ať už na prkně nebo s velbloudy, kteří tu žijí.

Abyste se na výlet do pouště dostali, je potřeba si ho předem zabookovat. Výlety do pouště nabízí spousta společností, stačí si jen vybrat podle vašich představ. Pod těmito odkazy naleznete pár tipů:

Navštivte horské městečko Hatta

Horské městečko Hatta je určeno pro všechny, kdo milují přírodu a pěší túry, stejně jako ty, kdo si rádi užijí trochu adrenalinu na horských kolech nebo kajacích. Vykoupejte se v jezeru obklopeném pohořím Al Hadžar a užijte si fascinující prostředí okolo vás. Hattu najdete jen kousek za Dubají a ani tady nebudete mít o zážitky nouzi. 

Ubytovat se můžete ve stylových chatkách nebo stanech ve stylu glampingu a užít si tak Spojené arabské emiráty z trošku jiného pohledu. I tento výlet je třeba rezervovat dopředu, mrkněte na tyto tipy:

TIP PRO VÁS: Zaujal vás glamping, ale raději byste si ho užili spíš v Česku? Nebo naopak vůbec nevíte, o co se jedná? Přečtěte si článek Glamping Česko: Vše, co o něm potřebujete vědět + tipy na nejhezčí místa a objevte nové zážitky spojené s nevšedním ubytováním. 

Co vidět v Dubaji: Den 7 aneb Tipy pro rodiče, kteří cestují s dětmi

Poslední den v Dubaji je určen hlavně pro rodiče, kteří cestují společně s dětmi. Pro děti je v Dubaji neskutečné množství atrakcí, to už jste z předchozích tipů v itineráři určitě zaznamenali. Pokud hledáte pro své ratolesti ještě další možnosti, co v Dubaji vidět a zažít, podívejte se na tyto tipy. Věřím, že z nich budou nadšeni nejenom děti, ale i dospělí 🙂 

Co vidět a zažít?

 • Motiongate Dubai (zábavní park ve stylu filmových trháků)
 • IMG Worlds of Adventure (zábavní park ve stylu komiksových superhrdinů)
 • The Green Planet (tropický deštný prales v kupole) 

Motiongate Dubai

Milují vaše děti filmy jako Kung Fu Panda, Madagaskar nebo Shrek? Pak si zamilují i toto místo (a vy s nimi!). Zábavní park Motiongate Dubai je stylizován do světa filmových trháků, jejich kulis a postav, vlastně si tu budete připadat jako v Hollywoodu! Motiongate Dubai je zábavní park v podobném stylu jako Disneyland – najdete tu desítky atrakcí, restaurací či obchůdků v parku pod širým nebem. Zábava na celý den zaručena!

Jak se sem dostat: metrem na poslední zastávku UAE Exchange, odtud shuttle busem nebo taxíkem

Za vstupné zaplatíte 330 AED, děti do 3 let mají vstup zdarma. Vstupenky můžete rezervovat a kupovat na konkrétní den prostřednictvím oficiálního webu.

TIP PRO VÁS: Pro dospělé tu od ledna 2022 otevřeli novou část věnovanou filmové sérii John Wick. Vyzkoušíte stejnojmennou horskou dráhu s rychlostí 60 km/h? :))

IMG Worlds of Adventure

Milují vaše děti komiksové superhrdiny? Pak mám pro vás tip na další zábavní park. Právě v tomto parku se totiž mísí superhrdinové od Marvelu společně s dinosaury. Zábavu si i tady užijete doslova na každém kroku. Celokrytý zábavní park o velikosti 28 fotbalových hřišť je programem na celý den. A protože je téměř celý krytý (a klimatizovaný), můžete tu bez obav trávit i velmi teplé počasí.

Jak se sem dostat: park se nachází v blízkosti Global Village a nabízí kyvadlovou dopravu od hlavních hotelů v Dubaji, vlastní transport tak nemusíte řešit

Vstupenky pro jednu osobu za 335 AED, děti do výšky 1,05 m mají vstupné zdarma. Koupit je můžete na oficiálním webu parku.

The Green Planet

Chcete dětem ukázat raději přírodu? Pak je tato zelená oáza v centru Dubaje to pravé ořechové! The Green Planet simuluje tropický deštný prales, ve kterém žije přes 3.000 druhů exotických rostlin, ptáků, plazů a vodních živočichů. Na čtyřech patrech najdete mj. vodopády, netopýří jeskyně nebo akvária s piraněmi. 

Jak se sem dostat: metrem na zastávku Burj Khalifa, odtud cca 20 minut pěšky nebo taxíkem

Vstupné činí 110 AED, děti do 2 let mají vstup zdarma. Vstupenky kupujte ideálně přes oficiální web.

Praktické tipy pro cestování do Dubaje

Kdy je nejlepší doba do Dubaje vyrazit?

Do Dubaje vyražte ideálně v období od října do dubna, kdy je v celých Spojených arabských emirátech velmi příznivé počasí jak pro koupání, tak pro poznávací cesty (teploty se pohybují v průměru max. do 30 stupňů). 

Od května do září teploty stoupají nad 40 stupňů a v této době je tu opravdu extrémní horko – až takové, že v moři se rozhodně neochladíte a jedinou možností koupání jsou hotelové bazény.

Kde hledat levné letenky do Dubaje?

Levné letenky nabízí hned několik leteckých společností, mezi nejznámější rozhodně patří nízkonákladovka FlyDubai nebo dražší Emirates. Ceny letenek se pohybují kolem 8 – 9.000 Kč za zpáteční letenky, u Emirates o několik tisíc dráž, odpovídá tomu ale i servis na palubě. V akci můžete koupit letenky i kolem 5.000 Kč.

Let z Prahy trvá přibližně 6 hodin a je bez přestupu.

TIP PRO VÁS: Chtěli byste levné letenky do Dubaje a nevíte, kde je hledat? Přečtěte si článek Jak na levné letenky: Tipy a triky pro začínající cestovatele.

Jakou dopravu v Dubaji využívat?

My jsme využívali především dubajské metro a upřímně – volila bych ho znovu. Silnice v Dubaji bývají často přecpané, všude kolony, po centru bych tak rozhodně nevolila taxi. Metro je ideální – jezdí na čas, je rychlé a přestože je hlavně v zastávkách v centru (Burj Khalifa atd.) velmi, velmi přecpané, dostanete se s ním (téměř) všude. 

MHD je rozděleno do 7 zón, podle nichž za cestu i platíte – čím víc zón projedete, tím víc platíte. Kombinovat můžete různé dopravní prostředky. Koupit si můžete kromě klasických jízdenek, které standardně platí 180 minut, i jednodenní nebo vícedenní jízdenku. Veškeré informace o jízdném najdete na tomto webu.

Další variantou je taxi, které je v Dubaji také často využívané. Není extrémně drahé a doporučovala bych jej využít hlavně v příměstských oblastech, kam nevede metro, tramvaje nebo autobusy.

Jak ušetřit při nákupu vstupenek?

Návštěva Dubaje vás díky všem těm lákadlům a placeným atrakcím může vyjít docela draho – ale také nemusí. S těmito tipy můžete ušetřit desítky i stovky dirhamů.

 • vstupenky kupujte vždy dopředu a ideálně na oficiálních stránkách – jsou téměř vždy levnější než na pokladně přímo v místě, kromě toho se vyhnete frontám – ušetříte tak nejenom peníze, ale i čas
 •  zvažte, zda se vám nevyplatí koupit Dubai Pass, díky kterému budete mít více než 40 atrakcí s velkými slevami
 •  pokud plánujete navštívit hooodně placených atrakcí, zvažte i All-inclusive Pass. Díky němu budete mít vstup na různé atrakce zdarma, pas si předplatíte na vámi určený počet dní.
 • přečtěte si článek Dovolená v Dubaji levně: 25 míst, která si užijete zcela zdarma a ušetřete za vstupné! Ne všechna skvělá místa v Dubaji jsou totiž zpoplatněná.

Díky za přečtení!

Přišel vám článek užitečný? Budu ráda, když ho budete sdílet také se svými přáteli a známými, aby se všechny informace dostaly i k dalším cestovatelům.

Máte otázku, tip na další místa, co vidět v Dubaji nebo informace k doplnění? Napište mi do komentářů pod článkem, ráda vám poradím nebo článek doplním.

A aby vám neutekly žádné další tipy a články z cest, nezapomeňte mě sledovat také na Facebooku nebo Instagramu!

Poslední aktualizace článku: 15/04/2023

Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *