Dýňová farma Bykoš dýně matka s dcerou
Česko,  Evropa

Tip na kouzelný podzimní výlet: Dýňová farma Bykoš

Dýně jsou v Česku rok od roku oblíbenější a k podzimu už neodmyslitelně patří. Pokud tedy přemýšlíte, kam během podzimu na výlet, vyražte za dýněmi! Ale kam? K Berounu, do malé vesničky Bykoš. Právě tam se nachází Dýňová farma Bykoš, kam jsme se letos vydali i my. Pojďte se podívat, co vás tam čeká.

A proč píšu letos? V minulých letech jsme totiž opakovaně navštěvovali Dýňový svět – největší dýňovou farmu v Česku. Pokud to máte blíž na Vysočinu než do Berouna, určitě vyražte tam, stojí to za to. Na článek o Dýňovém světě a fotky z něj se můžete mrknout tady.

Kde se Dýňová farma Bykoš nachází?

Na dýňovou farmu je třeba vyrazit do Bykoše, malé vesničky jen pár kilometrů od Berouna. Z Prahy sem cesta trvá necelou hodinku, samozřejmě v závislosti na tom, odkud přesně vyjíždíte 🙂

Pokud jedete autem, do navigace stačí zadat Dýňová farma Bykoš a bez problémů se dostanete až k ní. Parkovat můžete buď na parkovišti uvnitř statku nebo na poli. Obě varianty jsou při příjezdu dobře značené, stačí sledovat ukazatele. Parkovné stojí 50 Kč.

Bezplatné parkoviště najdete před místním obchodem COOP, je ale tak maličké, že volné místo tu spíš nenajdete.

Čas strávený na farmě: přibližně 2 hodiny, s dětmi klidně i déle

Vstupné a otevírací doba - podzim 2023

Na začátek vás určitě potěším – vstupné se tu totiž narozdíl od parkovného neplatí 🙂 Otevírací doba je pouze v sobotu a neděli a to od 10:00 do 17:00 hodin. 

Dýňová farma Bykoš dýně v kukuřičném poli
Dýně všude, kam se člověk jen podívá 🙂

Co na dýňové farmě najdete?

Hned při vstupu vás může překvapit, že dýňová farma Bykoš vlastně není nijak velká, nicméně nebojte – atrakcí, které pobaví nejen děti, ale i dospělé, tu najdete hned několik.

Co určitě zaujme hned u vstupu je „dýňová zeď“, u které se nezapomeňte vyfotit 🙂 Další místo jako stvořené pro podzimní fotky jsou „dýňové schody“.

Lákadlem a pobavením pro děti je kukuřičné bludiště, které se nachází na samém konci farmy. Pro menší děti je tu i dětské pískoviště, houpací kůň a několik odrážedel. Pro ty větší zase plocha, kde si mohou vyzkoušet třeba  přetahovanou. 

A co by to bylo za farmu bez domácích zvířátek? I ty tady mají.

Ve stodole potom najdete velké množství dýní rozličných barev, velikostí a tvarů, které si tu můžete zakoupit a odvést domů. Od těch jedlých jako je dýně máslová nebo hokkaido až po malé okrasné. Koupit si tu můžete i dýňové džemy nebo dýňové pivo. 

A ani o hladu vás tu nenechají. V nabídce je třeba dýňová polévka či dýňový koláč. Ale pozor, ke konci otevírací doby už můžou mít vyprodáno. My jsme tak zůstali právě bez ochutnávky zlatavého dýňového moku 🙂 

Dýňová farma Bykoš v obrazech

Blond on the road, dýně, dívka na dýňové farmě
Při vstupu na farmu bude stěna z dýní jedna z prvních věcí, kterou tu uvidíte
Dýňová farma Bykoš dívka v klobouku s dýněmi
Dýňové schody - další oblíbené místo na focení
Dýňová farma Bykoš dýně na zemi
S dýněmi se tu můžete fotit, hrát si nebo si jen vybrat tu, kterou si odvezete domů. Jen je neničte.
Dýňová farma Bykoš vstup do kukuřičného bludiště
Vstup do kukuřičného bludiště
dýně focené zhora, zeleno oranžové dýně
Najdete tu dýně na jídlo i dekoraci
sušené květiny v koši
Kromě dýní a výrobků z nich si tu můžete koupit třeba sušené květiny či jiné podzimní dekorace

I když je Dýňová farma Bykoš menší a lidí tu je o víkendech docela dost, výlet sem jsme si moc užili. Prošli jsme se kukuřičným bludištěm (s kočárkem to raději nezkoušejte :)), ochutnali dýňové dobroty a kromě hezkých fotek jsme si odvezli i pár dýní. Co víc si přát 🙂

Na farmě jsme strávili přibližně 2 hodiny, takže pokud byste měli po návštěvě Dýňové farmy ještě čas a chuť, spojte výlet sem třeba s návštěvou blízkých Koněpruských jeskyň, hradu Karlštejn nebo Točníku a Žebráku.

Díky za přečtení!

A pokud se vám článek líbil, tak ho určitě sdílejte dál svým přátelům 🙃

Líbilo by se vám být u všech tipů jako první? Pak mě nezapomeňte sledovat na Facebooku nebo Instagramu!

Další články, které by se vám mohly líbit:

Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *