Kde se natáčela Emily in Paris - úvodní fotka k seriálu, dívka v šatech sedící v okně
Evropa,  Francie

Kde se natáčela Emily in Paris? Tyto filmové lokace můžete navštívit i vy

Netflixový hit Emily in Paris s Lily Collins v hlavní roli je pohledem do světa módy a lásky v Paříži. Zatímco hlavní hrdinka Emily se snaží adaptovat na nový život v pařížské metropoli a navazovat vztahy se svými kolegy v marketingové agentuře, my diváci se můžeme kochat krásnými záběry známých i méně známých zákoutí Paříže. Od Ritzu po Montmartre, tyto lokace dodávají seriálu jeho jedinečný pařížský šmrnc. V tomto článku se podíváme na 10 míst, kde se Emily in Paris natáčela. A co víc? Tyto filmové lokace můžete sami navštívit!

Co se v článku dozvíte?
Úvodní fotografie k seriálu Emily in Paris - Emily, Gabriel a Alfie
Emily in Paris. Zdroj: Netflix

Kde se natáčela Emily in Paris?

Dům, ve kterém Emily bydlí

Mohli jste vidět: ve všech sériích

Kde začít prohlídku filmových lokací seriálu Emily in Paris než u domu, v němž Emily žije. Tento pětipatrový apartmánový dům se nachází na adrese 1 Place de l’Estrapade na náměstí zvaném Latin Square v 5. pařížském obvodu. Rozhodně jej nepřehlédnete, filmaři na něm totiž neudělali žádné úpravy a tak jej bez problémů najdete.

Kde se natáčela Emily in Paris - dům v Paříži
Dům, ve kterém Emily žije je stejný v seriálu i ve skutečnosti. Zdroj: Netflix

Před domem je samozřejmě i parčík s fontánou, které se v seriálu také objevily, a to v první sérii, když Emily slavila narozeniny.

Gabrielova restaurace

Mohli jste vidět: ve všech sériích

Stejně jako v seriálu, i ve skutečnosti najdeme jen pár kroků od Emilina domu Gabrielovu restauraci Les Deux Comperes. Ale zřejmě vás zklamu – francouzsky tu nevaří, jedná se o italskou restauraci Terra Nera. Natáčeny tu byly scény v exteriéru, vnitřek restaurace filmu neodpovídá. 

Restaurace je opravdu jen pár kroků od Emilina domu, ale i přesto, přesná adresa je 18 Rue des Fossés Saint-Jacques.

Kde se natáčela Emily in Paris - Gabrielova restaurace
Gabrielova restaurace v seriálu a ve skutečnosti. Zdroj: Netflix

Pekařství La Boulangerie Moderne

Mohli jste vidět: I. série

Pokud se chcete cítit jako praví Francouzi stejně jako Emily v prvním díle první série, hned vedle Gabrielovi restaurace najdete pekařství La Boulangerie Moderne. Pekařství tu opravdu funguje! Kupte si croissant s čokoládou, posaďte se na lavičku v parčíku u Emilina domu a představte si, že jste součástí seriálu. Nebude to vůbec složité! 🙂 Přesná adresa pekařství je 16 Rue des Fossés Saint-Jacques a otevřeno tu mají od pondělí do pátku. 

Kde se natáčela Emily in Paris - dvě ženy před obchodem
Emily před pekařstvím La Boulangerie Moderne. Zdroj: Netflix
La Boulangerie Moderne vypadá ve skutečnosti naprosto stejně. Zdroj: emilyinparis.fandom.com

Park Jardin du Luxembourg

Mohli jste vidět: I. série

Emily jste mohli vídat během jejího ranního běhu především v první sérii, v těch dalších už sportování moc nedala 🙂 To ale vůbec nevadí. Místo, kam Emily ráda vybíhala, najdete totiž jen kousek od „jejího“ domu, proto se rozhodně vyplatí zajít se sem podívat. Nachází se v krásných Lucemburských zahradách, jejíchž součástí je Lucemburský palác, sídlo Francouzského Senátu. Tento rozlehlý park je samozřejmě otevřený pro veřejnost, zaběhat si tu tedy můžete klidně i vy 🙂 

Lucemburské zahrady v Paříži, Lucemburský palác v pozadí
Emily při ranním běhu v Lucemburských zahradách. Zdroj: Netflix

Muzeum d'Orsay

Mohli jste vidět: III. série

Mezi jednu z nezapomenutelných (a neočekávaných!) scén třetí série zcela jistě patří zásnuby Camille a Gabriela, které se odehrály právě v Muzeu d’Orsay. Jedná se o pařížské muzeum umění a vy jej můžete navštívit každý den kromě pondělí, kdy je muzeum zavřené. 

Vstupenky můžete koupit online na oficiálních webových stránkách, první neděli v měsíci se vstupné neplatí! Muzeum najdete na adrese: 1 Rue de la Légion d’Honneur (naproti přes řeku uvidíte Louvre).

Marketingová agentura Savoir/Grateau

Mohli jste vidět: všechny série

Další kroky Paříží po stopách Emily Cooperové nás zavedou do prvního pařížského obvodu, tedy do centra Paříže. Nachází se tu totiž luxusní marketingová agentura Savoir, později Grateau. Ta je samozřejmě smyšlená, ale ikonické dveře do budovy, kudy každé ráno Emily přichází do práce, tu opravdu najdete. Dům se nachází na adrese Rue des Bons Enfants hned vedle starožitnictví Galerie Patrick Fourtin. Přímo naproti potom najdete pětihvězdičkový Grand hotel du Palais Royal.

Emily na cestě do práce. Zdroj: Netflix

Park Jardin du Palais Royal

Mohli jste vidět: všechny série

Odtud už je to co by kamenem dohodil do parku, který si Emily oblíbila pro své obědové pauzy a kde se také poprvé setkala s Mindy, její budoucí spolubydlící. Kupte si v některém z blízkých bister sendvič nebo salát (což je jídlo, které Francouzi obědvají nejčastěji) a kochejte se krásným prostředím královských zahrad i vy. Hledejte lavičku, na níž najdete větu „Aujourd’hui, c’est demain et hier qui s’épousent“ (Současnost je manželství minulosti a budoucnosti“). Najdete ji poblíž fontány.

Seriál Emily in Paris, dvě dívky na lavičce v parku
Na tomto místě můžeme Emily a Mindy v seriálu vídat často. Zdroj: Netflix

Restaurace La Maison Rose

Mohli jste vidět: I. série

Emily a Mindy můžete v seriálu vidět relativně často v různých restauracích. Jednou z nich je i velmi známá La Maison Rose, která se nachází v nejkrásnější části Paříži – na Montmartru. Ten rozhodně při putování po filmových lokacích Emily in Paris nemůžeme vynechat. Kromě toho, že je extrémně insta-friendly, najdete tu i nejhezčí výhled na Paříž. 

Restauraci La Maison Rose najdete na adrese 2 Rue de l’Abreuvoir. Poznáte ji i podle toho, že se u ní občas  stojí fronty na hezkou fotku.

Emily a Mindy v La Maison Rose
Emily a Mindy v La Maison Rose. Zdroj: Netflix
Kde se natacela Emily in Paris - Dívka v červených šatech před restaurací na Montmartru v Paříži
La Maison Rose se nachází na Montmartru, nejkrásnější části Paříže.

Place Dalida

Mohli jste vidět: I. série

Na Montmartru ještě zůstaneme. Jen pár kroků od restaurace La Maison Rose najdeme totiž další místo, kde se natáčela Emily in Paris. Konkrétně se jedná o díl, ve kterém Emily vymyslela instalaci pro firmu s postelemi Hästens, kde si lidé v jedné takové posteli mohli hezky poležet. Jednalo se o náměstí Dalida s bronzovou bustou značně obdařené zpěvačky Dalidy. Jak bylo řečeno v seriálu, když ji sáhnete na prsa, mělo by vám to přinést štěstí. Můžete to zkusit, socha se tu ve skutečnosti opravdu nachází.

Filmovou lokaci najdete tu: Rue de l’Abreuvoir

Dvě dívky sedící na posteli - místo ze seriálu Emily in Paris
V pátém díle první série se podíváte na Montmartre. V dálce můžete vidět restauraci La Maison Rose. Zdroj: Netflix

Projížďka lodí po Seině

Mohli jste vidět: II. série

Ve druhé sérii Emily začíná randit s angličanem Alfiem, se kterým stráví večer při plavbě lodí po Seině. Stejný zážitek jako Emily si můžete dopřát i vy! Vyzkoušejte některý z těchto tipů:

Hodinová denní či noční plavba po Seině 

Hodinová denní či večerní plavba po Seině navíc s nápojem, zmrzlinou nebo dezertem v ceně

Večerní luxusní téměř dvouhodinová plavba po Seině  s tříchodovým menu 

Emily a Alfie při projížďce lodí po Seině v pátém díle druhé série. Zdroj: Netflix

Díky za přečtení!

Máte rádi seriál Emily in Paris? A která lokace z filmu se vám líbí nejvíc? Dejte mi vědět do komentářů!

Budu ráda, když mě budete sledovat také na Facebooku nebo Instagramu! U všech cestovatelských tipů a nových článků tak budete jako první 🙂

Zdroj úvodní fotky: Netflix

Další články z Francie, které se vám mohou líbit:

Sdílejte článek s přáteli

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *